Scenariusz lekcji
I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE
PRZEDMIOT: JĘZYK ANGIELSKI
KLASA: VI
DATA:
TEMAT: Discover Culture: Uluru. Lekcja kulturowa
NAUCZYCIEL: Karolina Bekalarek
CELE OGÓLNE LEKCJI:
Rozwijanie umiejętności językowych
Rozwijanie zainteresowań uczniów
Rozwijanie umiejętności słuchania w oryginale (listening)
Rozwijanie umiejętności wnioskowania i logicznego myślenia
Rozwijanie współpracy w parach
CELE SZCZEGÓŁOWE:
Uczeń będzie:
• Pracował w grupie
• Pracował z tekstem
• Odpowiadał na zadane pytania przez nauczyciela.
METODY:
• słowna
• komunikacyjna
• burza mózgów
FORMY PRACY:
• praca całą klasą
• praca w parach
• praca indywidualna, kierowana przez nauczyciela
ŚRODKI I POMOCE DYDAKTYCZNE:
• podręcznik
• tablica, zeszyt
PRZEBIEG LEKCJI:
• Podanie tematu lekcji. Nauczyciel wskazuje cele lekcji, nacobezu.
• Rozgrzewka językowa, nauczyciel pyta uczniów o nazwy kontynentów, o nazwy krajów, prosi o podanie wymarzonych miejsc na świecie, które uczniowie chcieliby zwiedzić.
• Nauczyciel pyta uczniów o ich przypuszczenia na temat zagadnień poruszanych na lekcji, na podstawie pierwszych kilku zdań tekstu
• Uczniowie słuchają nagrania tekstu, czytają na głos z podziałem na role i tłumaczą
• Uczniowie w parach pracują nad ustaleniem właściwych odpowiedzi na pytania dotyczące zaprezentowanej historii (ćw.2 str.48) następnie prezentują swoje wypowiedzi.
• Uczniowie wybierają ciekawe miejsce w Polsce, które zaprezentują. Uczniowie w parach udzielają podpowiedzi na pytania pomocnicze (What is is? Where i sit? Why i sit important? Itd.
• Zadanie domowe to opisanie omówionego na lekcji ciekawego miejsca w Polsce zaprezentowanego przez uczniów.
• Podsumowanie tematu lekcji.