X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 44487
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Papużko, papużko, czy umiesz to zrobić? Budowanie przez naśladowanie - krok po kroku. Konstrukcje - sesja z "Klucza do uczenia się". Zajęcie dla 3-latków

Konspekt zajęcia 30.10.2017
gr. I a „Muszelki”
Prowadzący zajęcia – Anna Staniucha

Temat: Papużko, papużko czy umiesz to robić? Budowanie przez naśladowanie – krok po kroku – sc 3 - – Klucz do uczenia się Wygotskiego – Konstrukcje - gąsiennice.
Cele:
- rozwijanie skupienia i koncentracji
- nauczenie dz sposobu naśladowania działania osoby dorosłej i krok po kroku budowanie prostej konstrukcji
- nauczenie dz sposobów budowania prostych dwuelementowych konstrukcji
-nauczenie dzieci posługiwania się klockami
- zachęcanie dzieci do rozwijania precyzyjnych umiejętności ruchowych
- rozwijanie samokontroli
- rozwijanie kreatywności

Wynik dydaktyczny: dziecko:
- dz potrafi naśladować działanie osoby dorosłej
- dz potrafi tworzyć różne budowle składające się z dwóch elementów

Pomoce:
- chusta animacyjna Klanzy, klocki Wygotskiego – dwie cegiełki dla nauczyciela i po dwie cegiełki dla każdego dziecka, kukiełka papużki lub kaczuszki

Przebieg zajęcia:

1. Zebranie dzieci w kole - „Zróbmy wielkie koło” – klaskanie, podskoki
2. Gimnastyka „Najpierw w górę trzy podskoki”
3. Historia o papużce Agatce : „Opowiem Wam historie o papużce Agatce. Papużka siedziała w swoim pokoju. Było bardzo cicho. Rozejrzała się ale nie było przy niej niczego , czym mogłaby się pobawić. Nie wiedziała co zrobić i bardzo się nudziła. Nagle usłyszała kroki na korytarzu. Schowała się w kącie za krzesłem i wyglądała, żeby zobaczyć kto wejdzie do pokoju. Drzwi otworzyły się i do pokoju wszedł mały chłopiec. Podszedł do szafki i otworzył drzwiczki i wyjął coś opakowanego w piękny czerwony papier. W tym momencie chłopiec odwrócił się , papużka wskoczyła na szafkę , otworzyła drzwiczki i wyjęła coś w takim samym pięknym papierze. Chłopiec zdjął papier pakunkowy i Papużka zrobiła to samo. Chłopiec wziął mały kawałek i Papużka też. Chłopiec uśmiechnął się , podobnie jak Papużka – to była tabliczka czekolady. Papużka decydowała, że to co zrobił chłopiec było tak dobre, że będzie robiła dokładnie to samo co on.
4. Teraz zabawimy się w Papużkę – Ja będę małym chłopcem a wy będzie papużkami.
5. Każde dziecko dostaje dwie cegiełki.
6. Nauczyciel podnosi nad głową dwie cegiełki – Gdy wszystkie dzieci zrobią to samo nauczyciel chowa ręce do tyłu
7. Następnie POOOWOOOOOOLIIII wyciąga rękę spod stołu i kładzie cegiełkę na najmniejszym krótkim i wąskim boku. Następnie kładzie powoli drugą cegiełkę na pierwszej tworząc literę T.
Gdy papużki zrobią to samo należy je pochwalić „Papużki są takie skupione i robią dokładnie to samo.
8. Nauczyciel ponownie bierze cegiełki i umieszcza je za plecami lub pod stołem. . Papużko robią to samo.
Zabawę należy powtórzyć wielokrotnie kładąc cegiełki raz wolno a raz bardzo szybko i w różny sposób.

9. Jeśli zaistnieje taka możliwość można wprowadzić inne klocki do zabawy.
10. Sprzątanie – odpowiednia muzyka pomoże w sprzątaniu .

Uważana obserwacja dzieci – zauważanie dobrych zachowań, uczestnictwa w zabawach, korygowanie zachowań łagodnie lecz stanowczo i przypominanie obowiązujących zasad zgodnej zabawy oraz wyrażania emocji w sposób akceptowany społecznie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.