X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 44486
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ratowanie kurczaków - sesja z "Klucza do uczenia się". Matematyka sensoryczna. Zajęcia dla 3-latków

Konspekt zajęcia 02.02.2018
gr. I a „Muszelki”
Prowadzący zajęcia – Anna Staniucha

Temat: Ratowanie kurczaków – sc. 4 – Matematyka sensoryczna – Klucz do uczenia się.
Cele:
- stworzenie atmosfery bezpieczeństwa, zaufania i radości
- współdziałanie w zabawach i grach grupowych na miarę możliwości 3-latka
- wdrażanie do wyrażania emocji w sposób akceptowany społecznie
- ćwiczenia dopasowywania kolorów
- rozwijanie umiejętności ostrzegania świata z innej perspektywy

Wynik dydaktyczny: dziecko:
- potrafią połączyć drzwi z gniazdami tego samego koloru i ukryć pisklęta
- uczestniczy w zabawach ruchowych, w tym rytmicznych, muzycznych,
naśladowczych, z przyborami lub bez nich; wykonuje różne formy ruchu: bieżne,
skoczne, z czworakowaniem, rzutne;
- przedstawia swoje emocje i uczucia, używając charakterystycznych dla dziecka
form wyrazu;
- wykonuje czynności, takie jak: sprzątanie, pakowanie, trzymanie przedmiotów
jedną ręką i oburącz, małych przedmiotów z wykorzystaniem odpowiednio
ukształtowanych chwytów dłoni, używa chwytu pisarskiego podczas rysowania,
kreślenia i pierwszych prób pisania
- nawiązuje relacje rówieśnicze
- obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe;

Pomoce:
- kukiełka ptaka, pacynka węża, duże kartonowe gniazdo w kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, błękitnym, fioletowym; małe kartonowe gniazda dla dzieci;

Przebieg zajęcia:

1. Zebranie dzieci – „Zróbmy wielkie koło...”
2. Zabawa ruchowa „Uciekaj myszko do dziury...”
3. Bajka o Głodnym wężu i pisklętach z użyciem gniazda, drzwi i węża oraz ilustrowanie historyjki podczas opowiadania.
4. Pokaz jak należy używać drzwi żeby pasowały do gniazd.
5. Rozdanie dzieciom po jednym gnieździe i chowanie piskląt przed wężem.
6. Rozdanie większej ilości gniazd
7. Podjęci próby zagrania roli węża przez dzieci.
8. Możliwość wyboru aktywności przez dzieci – kontynuacja zabawy na dywanie, możliwość malowania farbami i lepienia z plasteliny.

Uważana obserwacja dzieci – zauważanie dobrych zachowań, uczestnictwa w zabawach, korygowanie zachowań łagodnie lecz stanowczo i przypominanie obowiązujących zasad zgodnej zabawy oraz wyrażania emocji w sposób akceptowany społecznie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.