X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 44481
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zwierzęta, których nie ma - scenariusz dla 4-latków

Konspekt zajęcia 04.07.2019
gr. II a „Delfinki”
Prowadzący zajęcia – Anna Staniucha
Przedszkole nr 5 w Gdańsku

Temat: „Zwierzęta, których nie ma”

Cele:
- rozwijanie ciekawości i kreatywności
-staranne wykonanie pracy
- nazywanie wymyślonych zwierząt
- ćwiczenie motoryki małej prawidłowy chwyt narzędzia oraz napięcie mięśniowe
- oczekiwanie na swoją kolej

Wynik dydaktyczny:
- dzieci uczestniczą w zorganizowanych zabawach ruchowych i dydaktycznych
- przestrzegają prostych zasad zachowania społecznego – oczekiwania na swoją kolej oraz słuchania wypowiedzi innych
- współpracują z rówieśnikami i dorosłymi
- tworzą nowe postaci i zwierzęta wykorzystując swoją fantazję
- samodzielnie dobierają kształty i kolory

Przebieg zajęcia:
1. Zebranie dzieci „Zróbmy wielkie koło”
2. Zagadki z wykorzystaniem tablicy suchościeralnej
- co to za zwierzę? Co tu nie pasuje? – zwierzęta mają nieprawidłowe elementy - nieodpowiednią głowę, uszy czy nogi itp.
3. Zabawa ruchowa – na sygnał nauczyciel podaje nazwę zwierzęcia a dzieci poruszają się tak jak powinno poruszać się to zwierzę. Na ponowny sygnał to samo zwierzę porusza się w odmienny wymyślony sposób (wąż, żaba, motyl, mrówka, kot)
4. Zagadki rysunkowe na tablicy suchościeralnej - dzieci dla dzieci – zwierzę ze zmienionym elementem – jakim elementem?
5. Zabawa ruchowa - Pingwin
6. Praca plastyczna – fantazjowanie – wymyślamy własne zwierzę, którego nie ma.
7. Indywidualne wykonywanie pracy plastycznej – wspomaganie dzieci potrzebujących pomocy.
Podpisanie i wystawa prac.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.