X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 44355
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moja mama i ja. Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

DZIAŁ PROGRAMOWY: Wychowanie umysłowe.
CEL OGÓLNY: Wzmacnianie więzi emocjonalnej z najbliższymi.
CELE OPERACYJNE:
• Dziecko potrafi określić stan emocjonalny oraz co go wywołało.
• Podaje propozycje w jaki sposób wyrazić uczucie miłości do swojej mamy.
• Wyróżnia głoski w wyrazach.
• Potrafi wskazać, której liczby brakuje w szeregu liczbowym.
• Prezentuje indywidualnie i w zespole swoje umiejętności.
METODY:
• Słowna (rozmowa)
• Czynna (zadań stawianych do wykonania)
• Oglądowa (ilustracje)
FORMY ORGANIZACYJNE:
• Praca z całą grupą
• Praca indywidualna.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: krzyżówka, ilustracje przedstawiające różne sytuacje dnia codziennego, „rybki” z obrazkami do ćwiczeń słuchowych, wędka magnetyczna, emblematy kwiatów, kartki i ołówki do rysowania, nagrania tańca i piosenki, upominki dla mam – pachnące kule do kąpieli przygotowane wcześniej przez dzieci.
PRZEBIEG:
1. Powitanie zebranych gości przez nauczycielkę.
2. Rozwiązanie krzyżówki z hasłem „Mama”.
3. Na tablicy umieszczone są ilustracje: spadający ze stołu wazon, dziecko w spodniach z dziurą na kolanie, dzieci grające w pokoju w piłkę, dziecko przy stole bawiące się jedzeniem. Omówienie ilustracji przedstawiających te sytuacje z ukierunkowaniem rozmowy na określenie stanu emocjonalnego, który odczuwa mama, gdy taką sytuację zaobserwuje. Próby przedstawienia miny mamy, gdy do takiej sytuacji dochodzi.
4. Zabawa rysunkowa „Gdybym był/ była czarodziejem ...”( dziecko przedstawia w formie rysunku, co podarowałoby swojej mamie)
5. Prezentacja mamom rysunków. Mamy odgadują co podarowałyby im dzieci.
6. Zabawa zręcznościowa „Łowienie rybek” (dz. wędką magnetyczną „łowi rybkę”, na której znajduje się obrazek przedstawiający dowolny przedmiot).
7. Zabawa słuchowa „Czy słyszysz tę głoskę” (po „złowieniu” obrazka n-lka wskazuje dowolną literę spośród umieszczonych na tablicy, a dziecko dokonuje analizy głoskowej wyrazu i stwierdza czy znajduje się ona w wyrazie).
8. Na ilustracji znajdują się wazony z ponumerowanymi kwiatami. Kilku kwiatów w ciągu liczbowym brakuje. Wskazywanie liczebnikami porządkowymi, których kwiatków brakuje, dołożenie brakujących, odwracanie ich i odczytanie hasła „Sto lat dla mamy”.
9. Śpiew piosenki „Kwiatek, torcik...”.
10. Złożenie życzeń i wręczenie upominków - kul do kąpieli
11. Słodki poczęstunek złożony z galaretki owocowej przygotowanej przez dzieci.
12. Konkurs „Co należy do mojej mamy?” – rozpoznawanie przez dzieci drobnych przedmiotów codziennego użytku należących do mam.
13. Prezentacja układu tanecznego dla mam do utworu U. Dudziak „Papaya”.
14. Wspólny taniec z mamami.

Hasła do krzyżówki:
• Struś z Australii - emu
• Z nią dojdziesz do celu - mapa
• Służy do smarowania chleba - masło
• Śniegowy pan, który boi się słońca - bałwan

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.