Scenariusz zajęć hospitowanych
Osoba prowadząca : Iwona Mochocka
Temat : ,,Wesołe zabawy –wspomaganie współpracy podczas grupowych zawodów sportowych’’
CELE
-rozwijanie sprawności motorycznej i ruchowej u dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe
-kształtowanie poprawnej postawy podczas współzawodnictwa – radość z wygranej i
przyjmowanie ewentualnej przegranej
- rozwinie szybkość poprzez zmianę pozycji, ułożenie ciała oraz rozwinie skoczność, szybkość,
- rozwinie orientację poprzez rozpoznanie zmian w usytuowaniu przedmiotów i osób oraz koordynację ruchową,
- wspólne z grupą rozwiązywanie problemów jeśli zaistnieją .
- poznanie zasad kulturalnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej.
- przeżywanie radości i satysfakcji z uczestnictwa w zabawach integrujących grupę,
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zdrowego współzawodnictwa i rywalizacji.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE
przybory gimnastyczne: (piłki ,chorągiewki, woreczki, szarfy) emblematy zwierząt , płyta CD , małe bramki do hokeja, tunele,
PRZEBIEG
1.Powitanie dzieci i zapoznanie z celem zajęć.
„Pląs powitalny ‘’– dzieci stoją w kole i śpiewają piosenkę ilustrowaną ruchem.
,,Dragon song’’- piosenka powitalna w języku angielskim
2 Rozgrzewka z woreczkami:
- marsz w miejscu z woreczkiem na głowie, przejście do siadu prostego, leżenia przodem,
- wyrzuty woreczka do góry i jego chwyty z wykonywaniem różnych zadań: klaśnięcie, obrót, podskok,
- stanie na jednej nodze
- leżenie przodem- przekładanie woreczka z prawej ręki do lewej ręki
- leżenie przodem- przekładanie z tylu z prawej ręki do lewej ręki
- siad prosty-skłon w przód, woreczek kładziemy między stopami, przejście do leżenia tyłem i przekładamy woreczek, staramy się go nie upuścić. Nogi wracają na podłogę, następnie przekładamy woreczek z rak do stóp
- leżenie tyłem, nogi zgięte w kolanach, stopy skierowane częścią podeszwową do sufitu, na nich kładziemy woreczek. Następnie prostowanie i zginanie nóg tak, aby woreczek nie spadł
- marsz w koło z woreczkiem na stopie, w połowie koła zmiana nogi, siad skrzyżny z woreczkiem na głowie, zrzucanie woreczka głową w przód, w tył, w lewo, w prawo
3.Marsz z woreczkiem na głowie
/ dzieci podzielone są na dwie drużyny za pomocą kolorowych szarf. Dziecko na głowie umieszcza woreczek i pokonuje trasę do chorągiewki , zdejmuje woreczek i oddaje rzut do celu- koło hula-hop/
4.Pokonywanie tuneli dzieci maja za zadanie pokonać tunel na czworakach, a następnie oddać strzał piłką do bramki/
5.Bieg z przeszkodami / trasa biegu podzielona jest na stanowiska z przyborami. Pierwszy etap to pokonanie biegiem trasy wyznaczonej przez slalom chorągiewek , następnie przejście pod przeszkodą i przeciąganie szarfy z dołu do góry – obiegnięcie chorągiewki i powrót /
6.,,Hokey cokey’’ zabawa integracyjna z piosenką w języku angielskim.
7. Dwójki-trójki. Nauczyciel pokazuje kartoniki z cyframi „2” „3”itd.. Uczestnicy
na dany sygnał łączą się w dowolne pary zespoły trzyosobowe lub kilku osobowe.
8. Zwierzęta w Zoo. Wszyscy stoją w kręgu. Osoba prowadząca przydziela
każdemu dziecku nazwę zwierzątka mieszkającego w zoo. Na polecenie
nauczyciela, np. :”Małpki odwiedzają niedźwiedzie”- dzieci zamieniają się
miejscami. Zabawa z elementami języka angielskiego
9. Piosenka na pożegnanie ,,Let’s take a walk’’ z elementami języka angielskiego.
10. Podsumowanie i podziękowanie za zajęcia