X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 43939
Przesłano:
Dział: Języki obce

Parking jest tuż za rogiem. Konspekt lekcji on-line dla klasy V na podstawie podręcznika Mach mit 2

Dział V –W mojej okolicy
Temat: Parking jest tuż za rogiem
Konspekt lekcji on-line języka niemieckiego dla klasy V
Szkoła: Podstawowa
Klasa: V
Sprawności: zintegrowane ćwiczenia sprawności rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu czytanego.
Media/Pomoce: laptop, telefon komórkowy
Podręcznik: Mach mit 2 ( również w wersji on-line)
http://files.wszpwn.com.pl/www/flipbooks/full/Mach_Mit-2-podrecznik-flipbook/mobile/index.html

Formy pracy: plenum, praca indywidualna

Cel główny: poznanie nazwy wybranych obiektów w mieście: przystanek autobusowy, parking, dworzec, ratusz

Cele szczegółowe:

- Uczeń wie, co oznaczają niektóre znaki informacyjne i potrafi je nazwać
- Uczeń potrafi powiedzieć, co znajduje się za rogiem, posługując się zwrotem Hier um die Ecke ...

Przebieg lekcji
1. Wprowadzenie do lekcji ( uczniowie kilka minut przed planowaną lekcją otrzymują za pomocą dziennika elektronicznego link, dzięki któremu łączą się z nauczycielem).
Nauczyciel pyta uczniów czy prezentowany materiał jest dla nich widoczny oraz czy wszyscy obecni uczniowie dobrze słyszą nauczyciela.
Lekcja odbywa się za pomocą komunikatora internetowego: Jitsi Meet

2. Rozgrzewka językowa Nauczyciel prosi wybranych uczniów, by opowiedzieli o swojej ulicy. Zadaje przy tym pytania pomocnicze Wie heißt deine Straße( jak nazywa się Twoja ulica?) Wie ist deine Straße (jaka jest Twoja ulica?)
3. Prezentacja nowego materiału: Uczniowie przyglądają się komiksowi, odszukując w nim niemieckie odpowiedniki podanych polskich nazw obiektów i zapisując je obok. W odnalezieniu poprawnych słów pomogą rodzajniki oraz ilustracje i obecne na nich znaki informacyjne.
http://files.wszpwn.com.pl/www/flipbooks/full/Mach_Mit-2-podrecznik-flipbook/mobile/index.html#p=90
4. Faza ćwiczeń: Uczniowie słuchają nagrania i przyporządkowują do dialogów odpowiednie sceny z zdania pierwszego.
4.1. Uczniowie czytają tekst i zaznaczają na planie miasta dom wujka Ryszarda
5. Podsumowanie lekcji: Za pomocą portalu Wordwall nauczyciel przeprowadza interaktywne podsumowanie. Na środku koła znajduje się pytanie po niemiecku Co to jest ?
Wokół koła natomiast znajdują się obrazki poznanych obiektów w mieście. Nauczyciel kręci ruletką i prosi wybranego ucznia o nazwanie wylosowanego obiektu.
( Kursor pokazuje wylosowany obiekt)
https://wordwall.net/community
6. Praca domowa: zad. 9 oraz 10 str.78 ( ćwiczeniówka).
Zad. 8 uczniowie układają zdania z rozsypanki wyrazowej.
Zad. 9 uczniowie przekształcają zdania zgodnie z podanym wzorem.

Opracowała: Joanna Cesarz

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.