X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 43780
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Grzybobranie - scenariusz zajęć w grupie dzieci 3-letnich

Cele ogólny:
-Zapoznanie z wybranymi nazwami gatunków grzybów: borowik, muchomor
-Rozwijanie dbałości o estetykę wykonywanych prac plastycznych

Cele szczegółowe:
-dz. uważnie słucha wiersza;
-dz. zna nazwy podanych grzybów: borowik, muchomor
-dz. klasyfikowanie grzybów na: jadalne i trujące
-dz. zna budowę grzyba: kapelusz i nóżka;
-dz. bierze udział w zabawie rytmiczno-muzycznej;
-dz. dba o estetykę wykonywanej pracy plastycznej

Metody: słowna, oglądowa, praktycznego działania.

Pomoce: wiersz H. Ożogowskiej pt. ,,A to kapelusz”, sylweta muchomorka i wiewiórki, ilustracja borowika, papierowe talerzyki, farba i pędzle.
Przebieg zajęć:

1.Powitanie piosenką „Wszyscy są, witam was”.

2.Teatrzyk sylwet do wiersza Hanny Ożogowskiej pt. ,,A to kapelusz”:

Miły muchomorku,
powiedzieć mi musisz,
gdzie kupiłeś taki
śliczny kapelusik?

Moja wiewióreczko,
chętnie ci odpowiem:
ja go nie kupiłem,
wyrósł mi na głowie.

3.Rozmowa na temat wiersza:
-Jakie postacie występowały w wierszu?
-Jak wygląda muchomorek?
-Gdzie rosną grzyby?
-Z czego jest zbudowany grzyb? (kapelusz, nóżka)
-Jak myślicie, czy ludzie mogą zjadać muchomory? Dlaczego? (Nie, ponieważ są to grzyby niejadalne, tzn. trujące).

W rozmowie z dziećmi uświadomienie, jakie zagrożenia płyną z samodzielnego zbierania i jedzenia grzybów.

4.Zabawa muzyczno-rytmiczna „Grzybek tu, grzybek tam”.

5.Praca plastyczna „Muchomor” z wykorzystaniem papierowego talerzyka, czerwonej farby, białych papierowych kropek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.