X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 43194
Przesłano:

Sklepy, w których robimy zakupy

Scenariusz zajęć dla klasy VII C z Funkcjonowania osobistego i społecznego

Data: 19.02.2020r
Temat: Sklepy w których robimy zakupy.
Klasa: VI – VII C
Czas zajęć: 45 min.

Cele
Cele ogólne:
- wdrażanie do rozpoznawania i nazywania towarów w różnego rodzaju sklepach.

Cele operacyjne:
Uczeń:
- podaje przykłady różnego rodzaju sklepów,
- klasyfikuje towary według branży sklepu,
- przyporządkowuje kartki z nazwami artykułów do określonego rodzaju sklepu,
- poszerza słownictwo o wyrazy dotyczące zakupów i rodzajów sklepu.

Środki dydaktyczne:
Karteczki z nazwami sklepów, karteczki z nazwami towarów, ilustracje przedstawiające sklepy, zeszyt, klej, nożyczki.

Formy pracy:
- zespołowa,
- indywidualna

Metody pracy:
- oglądowa - ilustracje,
- słowna - rozmowa,
- praktycznego działania.

Przebieg zajęć:

I. ZAJĘCIA WSTĘPNE
1. Powitanie.
2. Ustalenie nazwy dnia oraz daty – umieszczenie odpowiedniej etykiety na tablicy.
3. Obserwacja stanu pogody i zjawisk przyrodniczych.
4. Sprawdzenie obecności.
5. Zapisanie tematu na tablicy i w zeszycie.

II. ZAJĘCIA WŁAŚCIWE
1. Praca z obrazkiem –rozmowa. Co możemy kupić w danym sklepie.
2. Przyporządkowanie kartek z nazwami sklepu do konkretnego obrazka.
3. Dobieranka wyrazowo – obrazkowa przyporządkowanie nazw artykułów
do określonego rodzaju sklepu.
4. Uzupełnienie karty pracy i wklejenie do zeszytu.
5. Rozwiązanie krzyżówki.

III. ZAJĘCIA KOŃCOWE
1. Podsumowanie wiadomości.
2. Czynności porządkowe.

Przygotowanie i prowadzenie zajęć:
Sylwia Szustek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.