X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 42844
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kiedy rosną kwiaty na łące? - scenariusz zajęć umuzykalniających dla dzieci 3 letnich

Temat kompleksowy: „Wiosna na łące.”
Temat dnia: „Kiedy rosną kwiaty na łące?”

Cele ogólne:
- Kształtowanie zdolności twórczych.
- Uwrażliwienie słuchu na zmiany dynamiczne.

Cele szczegółowe:
Dziecko potrafi:
- zatańczyć taniec powitalny,
- przywitać się z kolegami z grupy wskazanymi partiami ciała przez nauczyciela,
- poruszać wskazaną przez nauczyciela częścią ciała w rytm słyszanej muzyki,
- ilustrować ruchem wzrost kwiatów,
- poruszać się w rytm słyszanej muzyki,
- grać na wybranym przez nauczyciela instrumencie,
- dostosować grę na instrumencie do widzianego obrazka.

Pomoce dydaktyczne:
Keyboard, chusta animacyjna, płyta Cd z nagraniem muzyki poważnej, nagranie utworu do zabawy „Idziemy na spacerek”, kolorowe chustki dla każdego dziecka, instrument dla każdego dziecka, ilustracje przedstawiające wiosenny deszczyk i burzę, naklejki dla każdego dziecka.

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie dzieci piosenką „Wszyscy są witam was”- taniec w parach. Witanie się poszczególnymi częściami ciała wskazanymi przez nauczyciela.

2. „Idziemy na spacerek”- zabawa ruchowa ze śpiewem z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

3. „Słoneczne promyki”- wszystkie dzieci w czasie zabawy zamieniają się w słoneczka, których zadaniem jest ogrzanie ziemi. Podczas tej zabawy leżą na plecach i wraz z rozpoczęciem muzyki powoli wykonują następujące czynności:
- poruszają jedną nogą,
- poruszają drugą nogą,
- poruszają jedną ręką,
- poruszają drugą ręką,
- poruszają rękami i nogami.

4. „Kwiatuszki”- dzieci podczas tej zabawy odgrywają rolę kwiatów, które budzą się po zimie, rosną, rozwijają swoje listki następnie pączki kwiatów i poruszają się w rytm muzyki. W momencie kulminacyjnym, to znaczy gdy akompaniament jest już bardzo głośny dzieci otwierają pączki kwiatów. Po wykonaniu tej czynności dzieci przez chwile poruszają się w rytm muzyki.

5. „Wiosenny deszczyk”- nauczycielka rozdaje dzieciom różne instrumenty perkusyjne za pomocą, których dzieci będą wydawać dźwięki przypominające początkowo mały deszczyk, a następnie wielką wiosenną ulewę.
Nauczycielka podczas zabawy pełni rolę Pani Wiosny, która za pomocą ilustracji wskazuje dzieciom, jaka jest pogoda w danej chwili.
Jeśli nauczyciel- Pani Wiosna pokaże dzieciom obrazek z rysunkiem drobnego deszczyku, wówczas dzieci starają się zilustrować widziany rysunek odpowiednim stylem gry na swoim instrumencie.

6. Podziękowanie dzieciom za zajęcia, nagrodzenie dzieci naklejkami kwiatuszkami.

„Wiosenna łąką” Praca plastyczna przy stoliczkach. Odbijanie widelców maczanych w farbie na zielonej kartce papieru. Domalowanie łodyg do powstałych kwiatów.

Stworzenie wystawki prac dostępnej dla rodziców

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.