Numer: 42443
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Przedszkolaka u Biedronek. Scenariusz imprezy grupowej

Grupa: dzieci 4 – letnie.
Cele ogólne:
• Rozwijanie postawy akceptacji i tolerancji wobec innych i samego siebie.
• Rozwijanie umiejętności porozumiewania się za pomocą różnych werbalnych i niewerbalnych środków wyrazu.
• Kształtowanie prawidłowych zachowań koniecznych w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi.
• Rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie swoich emocji.
• Wykorzystanie zdobytych wiadomości i umiejętności w podejmowanych działaniach.
• Rozwijanie umiejętności zastosowania nabytych wiadomości w praktyce.
• Rozwijanie naturalnej, swobodnej ekspresji dziecka: ruchowej, plastycznej, słownej i muzycznej.
• Rozwijanie i kształtowanie ogólnej sprawności ruchowej dziecka w miarę jego
możliwości.
Pomoce: maskotka Biedronka Tosia, znaczki indywidualne – emblematy, gra dydaktyczna „Zabawki do pary” („Memo...naturally, made of wood”), karteczki z imionami dzieci, przezroczysta kula z otworem do włożenia ręki wypełniona kolorowymi kulkami, karta – harmonogram akcji Superbohatera/Superbohaterki, materiały do zabawy plastycznej: laurki z naklejonymi kółkami różnej wielkości, kleje, podkładki, bibuła, plastelina, flamastry, itp., medale dla każdego dziecka wykonane przez N. z okazji Dnia Przedszkolaka, kolorowanki, płyty CD: „Entliczek Czterolatków/1, „Zabawy muzyczno – ruchowe na różne okazje cz. V”, „Zabawy muzyczno – ruchowe dla przedszkolaka” , USB „Dzieciaki w akcji”

Przebieg imprezy:

1.Powitanie dzieci na imprezie grupowej piosenką: „Jestem sobie przedszkolaczek” (CD 2/3 „Entliczek Czterolatków/1”. Zapoznanie z obchodzonym Dniem Przedszkolaka.
2.Zabawa integracyjna: „Imię i przedmiot” („To jest Biedronka. Dostałam ją od...”) z wykorzystaniem pluszowej maskotki biedronki.
3.Zabawa integracyjna ze śpiewem: „Jestem zuch” („Dzieciaki w akcji” USB 11)
4.Zabawa dydaktyczna: „Odszukaj swój znaczek”. Dzieci swobodnie tańczą do muzyki z CD dookoła znaczków rozłożonych na dywanie (CD 3 „Zabawy muzyczno – ruchowe na różne okazje cz.V”). Na przerwę w grze muszą wyszukać i podnieść w górę swój znaczek indywidualny.
5.Zabawa integracyjna: „Bączki” (CD 4 „Zabawy muzyczno – ruchowe dla przedszkolaka”)
6.Zabawa dydaktyczna: „Zabawki do pary”. Zadaniem dzieci jest ułożyć na dywanie w pary obok siebie takie same obrazki.
7.„Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” – zapoznanie dzieci z regulaminem oraz zasadami akcji Superbohater/Superbohaterka. Losowanie kolejności prezentacji swoich zainteresowań przez dzieci w tej akcji. Dziecko wkłada rękę do zaczarowanej kuli z kulkami i losuje z niej kartonik z imieniem dziecka. Nauczyciel przyporządkowuje kolejno imiona do przygotowanych terminów prezentacji.
8.Zabawa plastyczna: „Laurka dla koleżanki/kolegi z grupy”. Dzieci otrzymują kartkę z naklejonymi trzema kołami różnej wielkości. Mogą dorysować, dokleić dowolne elementy według własnej inwencji tak, aby powstała laurka.
9.Zabawa językowa: „Wehikuł czasu”. Oglądanie fiszek pt: „I ja też byłem/byłam przedszkolakiem”. Słuchanie ciekawostek – wspomnień rodziców o Ich pobycie w przedszkolu, czytanych przez nauczycielkę. Oglądanie fotografii. Porównywanie tego, jak było dawniej i jak jest teraz.
10.Wręczenie niespodzianek: medali wykonanych dla dzieci przez nauczycielkę i kolorowanek z okazji Dnia Przedszkolaka. Pamiątkowe zdjęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.