Scenariusz zajęć z języka angielskiego w przedszkolu
Temat : My family- wprowadzenie słownictwa związanego z rodziną.
Prowadząca: mgr Agnieszka Leper
Grupa wiekowa : 6-latki
Czas trwania zajęć : 30 minut
Realizacja Podstawy Programowej:
IV Poznawczy obszar rozwoju dziecka. Dziecko przygotowane do podjęcia nauki w szkole:
21) rozumie bardzo proste polecenia w języku obcym nowożytnym i reaguje na nie; uczestniczy w zabawach, np. muzycznych, ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych, teatralnych; używa wyrazów i zwrotów mających znaczenie dla danej zabawy lub innych podejmowanych czynności; powtarza rymowanki i proste wierszyki, śpiewa piosenki w grupie; rozumie ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami;
Cele:
Dziecko:
-potrafi powiedzieć i pokazać jak się dzisiaj czuje w języku angielskim
-rozumie co oznaczają słówka : mother, father, grandmother, grandfather, baby, shark
-podejmuje próby posługiwania się poznanych słówek w grupie, drugiej osobie
-rozpoznaje i utrwala członków rodziny.
Wprowadzone słownictwo: mother, father, grandmother, grandfather, baby, shark
Pomoce dydaktyczne: tablica multimedialna, połączenie z interentem, obrazki z członkami rodziny/zabawki /maski z odpowiednimi członkami rodziny.
Formy pracy: grupowa, indywidualna, w parach.
Metody pracy: metody aktywizujące: podająca (piosenka), drama(przeżywanie/wcielanie się w role), praktyczna, ćwiczenia.
Przebieg zajęć:
1. Wspólne zaśpiewanie piosenki „Hello, hello how are you?” z pokazywaniem. Przeprowadzenie dialogu z dziećmi na temat ich samopoczucia- pokazywanie, mówienie o swoim nastroju.
2. Wprowadzenie piosenki „Bab shark”-wpsólne oglądanie piosenki na tablicy multimedialnej. Wspólne próby śpiewania i pokazywania treści piosenki-zabawa muzyczno-ruchowa.
3. Zabawa w grupie/w parach utrwalająca nazewnictwo członków rodziny –wykorzystanie obrazków- łączenie w całość pociętych obrazków. Próby nazwyania członków rodziny.
4. Zabawa muzyczno-ruchowa wspólne śpiewanie piosenki „Bbay shark” z wykorzystaniem masek- dzieci wcielają się w role- drama.
5. Wspólne śpiewanie piosenki „Bye, Bye”.