Numer: 42260
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jak ludzie i zwierzęta przygotowują się do zimy. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć prowadzonych w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej.

Temat : ,, Jak ludzie i zwierzęta przygotowują się do zimy”

Cele ogólne:
zapoznanie dzieci z postacią Krasnala Hałabały L.Krzemienieckiej
rozwijanie zainteresowań dzieci przyrodą w najbliższym otoczeniu
utrwalenie nazw popularnych drzew
rozwijanie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi
zachęcanie dzieci do robienia zapasów

Cele operacyjne:
dziecko rozpoznaje i prawidłowo nazywa liście
wie, jak nazywają się owoce poznanych drzew
potrafi przeliczać liczebnikami porządkowymi

Środki wspomagające działanie:
Magnetofon, plyta CD, sylweta Krasnala Hałabały, sylwety rożnych liści, materiał przyrodniczy (dla każdego dziecka owoce i liście), kolorowe półeczki( czerwona, niebieska, żółta, zieloa)wycięte z papieru
Metody :
słowna- opowiadanie, opis, rozmowa, instruktaż
czynna- ćwiczenia praktyczne, zabawy dydaktyczne
oglądowa- obserwacja, pokaz(sylwety, ilustracje)
Formy:
indywidualna
zbiorowa
Przebieg zajęć:
1. Utrwalenie piosenki,, Jesień już przyszła”. Interpretacja ruchowa piosenki
2. Zaproszenie dzieci do wysluchania opowiadania
3. Słuchanie opowiadania o ,, Krasnalu Halabale” na podstawie utworu L. Krzemienieckiej
4. Rozmowa z dziećmi:
- o czym jest opowiadanie?
- co robił Hałabała?
- gdzie gromadził swoje zapasy?
-jakie zapasy gromadził w swojej dziupli?
5. Przypinanie na tablicy poszczególnych półek i odpowiednią liczbe nagromadzonych zapasów
6. Liczenie elementów zbiorów
- ile jest kasztanów?
- ile jest żołędzi?
- ile jest jarzębin?
- ile jest orzechów laskowych?
7. Określanie kolejności
- na której półce Krasnal zgromadził kasztany?
-na której półce zgromadził żołędzie?
-na której półce Hałabała ma orzechy laskowe?
-na której półce ma jarzębinę?
8. Nazywanie drzew, z których pochodzą zapasy Hałabały
- dobieranie do poszczególnych owoców odpowiednich liści np. kasztan do liścia
kasztanowca itp.
9. Zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem piosenki ,, Bawiły się dzieci paluszkami”
10. Praca indywidualna- każde dziecko z pamięci odtwarza spiżarnię Krasnala
- układa półki kolorami
- określa ich kolejność
- układa odpowiednią liczbę zapasów
10. Praca przy stolikach- dorysowywanie odpowiedniej liczby elementów na określonych półkach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.