Scenariusz zajęć języka angielskiego w grupie sześciolatków
Temat: Colours
Cel główny: poznanie słownictwa związanego z kolorami w języku angielskim
Cele operacyjne:
- dziecko potrafi wskazać i nazwać kolory,
- dziecko bierze udział w zabawach, właściwie reagując na polecenia w języku angielskim (close your eyes,hide the picture)
- dziecko potrafi odpowiedzieć na pytanie What colour is it?
- dziecko potrafi pokolorować obrazek zgodnie z instukcją nauczyciela,
Metody: praktycznego działania, słowna, czynne, zadań stawianych dziecku,
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna,
Środki dydaktyczne: karty obrazkowe z kolorami, płyta CD, karty pracy
Czas trwania: 30 min
Przebieg:
1. Przywitanie piosenką "Hello to you".
2. Prezentacja nowego słownictwa: red, orange, yellow, green, blue, brown, pink, purple, white, black
3. Zabawy utrwalające słownictwo:
-zabawa echo: nauczyciel pokazuje kartę i nazywa kolor, a dzieci powtarzają usłyszany wyraz coraz ciszej
-zabawa What missing?: na dywanie leżą wszystkie karty obrazkowe wybrane dziecko chowa jedną kartę, a drugie wybrane dziecko zamyka oczy i odgaduje jaki obrazek zniknął
-zabawa podaj kartę: dzieci siedzą w kręgu, w ręku trzymają zwrócone rysunkami do dołu karty, które podają sobie kiedy słyszą piosenkę "Colours under the sea", na pauze w muzyce odwracają karty i nazywają kolejno kolory jakie trzymają w ręku odpowiadając na pytanie What colour is it?
-zabawa ruchowa colours: przy akompaniamencie piosenki "Colours under the sea" dzieci biegają w luźnej gromadce, na przerwę w muzyce nauczyciel podaje nazwę koloru, a dzieci mają odszukać go w sali i dotknąć
4. Praca z kartami pracy. Kolorowanie obrazka zgodnie z poleceniem nauczyciela.
5. Piosenka na zakończenie zajęć "It's time to say goodbye"