Numer: 42079
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mydło wszystko umyje. Scenariusz zajęć zintegrowanych w grupie 3 latków

Scenariusz zajęć zintegrowanych w grupie 3 latków
Imię i nazwisko nauczyciela: Agnieszka Kaczmarczyk
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel mianowany
Grupa: 3 latki
Data: 21.11.2018
Temat bloku: Moje zdrowie i bezpieczeństwo
Temat dnia: Mydło wszystko umyje
Obszary podstawy programowej: I 2, I 3, III 8, IV 5, IV 13, IV 2, IV 8, IV 2, IV 12
Cele ogólne:
- poznanie zasad higieny na co dzień
Cele szczegółowe. Dziecko:
- dba o higienę poprzez: częste mycie rąk, zwłaszcza przed jedzeniem, codzienną zmianę bielizny, dbanie o czystość odzieży, obuwia, samodzielne korzystanie z toalety, utrzymywanie porządku w miejscu zabawy,
- wymienia sposoby dbania o zdrowie,
- wymienia przedmioty potrzebne do dbania o czystość,
- wie jak dbać o zdrowie i higienę,
- wyciąga wnioski z przeprowadzonego eksperymentu,
- uczestniczy w ćwiczeniach narządów mowy,
- naśladuje czynności higieniczne podczas śpiewania piosenki,
- odpowiada na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu,
- skupia uwagę na treściach przekazywanych przez nauczyciela,
- wypowiada się nt. zasad higieny,
- samodzielnie wykonuje pracę plastyczną.

Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa
Metody pracy: słowne, oglądowe, czynne
Środki dydaktyczne: plansze dydaktyczne przedstawiające środki czystości oraz podstawowe zasady higieny, wiersz B. Szelągowskiej „Dbamy o zdrowie”, mydło, miska z wodą, słomki do napojów, barwniki spożywcze, papier kolorowy, klej, bloki techniczne, przedmioty służące do mycia
Przebieg zajęć:
1. Zorganizowanie kącika czystości. Wielkie mycie lalek i pranie ubranek. Naśladowanie czynności zapewniających zdrowie i odpowiednią higienę tzn. mycie, czesanie, zakładanie czystych ubrań itp.
2. Słuchanie wiersza B. Szelągowskiej Dbajmy o zdrowie! Rozmowa na temat sposobów dbania o higienę.
3. Eksperyment Rozpuszczanie mydła.
4. Ćwiczenia oddechowe Kolorowa piana.
5. Zabawa ruchowa przy piosence „Umyjemy łapki” oraz „Braciszkowie paluszkowie”. Wypowiedzi dzieci nt. „W jakich sytuacjach należy myć ręce ?”.
6. Ćwiczenia słownikowe Mydło.
7. Segregowanie przedmiotów służących do mycia.
8. Praca plastyczna Kolorowe kubeczki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.