Numer: 41413
Przesłano:
Dział: Języki obce

I am wearing a shirt. Ich trage ein Hemd. Scenariusz lekcji dwujęzycznej

Konspekt lekcji języka angielskiego z elementami języka niemieckiego
dla klasy V szkoły podstawowej.

Temat lekcji: I am wearing a shirt./ Ich trage ein Hemd.

Czas trwania: 45 min.
Cele lekcji:
- uczeń zna nazwy ubrań w języku angielskim i niemieckim
- uczeń zna zasady tworzenia zdań twierdzących w czasie Present Continuous (I’m wearing, she/he is wearing...)
- uczeń potrafi poprawnie tworzyć zdania z czasownikiem tragen (Ich trage, du trägst,er/sie /es trägt ...)
- uczeń potrafi wymienić poznane nazwy ubrań,
- uczeń potrafi opisać co mają ubrane inne osoby z klasy,
- uczeń potrafi przyporządkować nazwy ubrań do danej grupy.

Techniki i formy pracy:
- prezentacja ubrań i ich nazw w języku angielskim i niemieckim,
- dobieranie nazw do ilustracji,
- praca z całą grupą,
- praca indywidualna.

Pomoce:
- prezentacja multimedialna,
- plansze z postaciami,

Słownictwo: clothes/ Kleider, a dress/ ein Kleid, a skirt/ einRock , a blouse/ eine Bluse, a T-shirt/ ein T- shirt, a sweatshirt/ ein Sweatshirt, a sweater/ ein Pullover, a shirt/ ein Hemd,
a swimming suit/ ein Badeanzug, a jacket/ eine Jacke, trunks/ eine Badehose, jeans/ eine Jeans, shorts/ Shorts, shoes/ Schuhe, trainers/ Turnschuhe, socks/ Socken, trousers/ eine Hose, a hat/ ein Hut, a scarf/ ein Schal, gloves/ Handschuhe, boots/ Stiefel

Przebieg lekcji:
1. Rozpoczęcie lekcji:
Powitanie i sprawdzenie obecności.
Sprawdzenie pracy domowej.
Zapisanie daty i tematu lekcji.

2. Prezentacja nowego materiału:
Rozmowa o ulubionych ubraniach.
Wprowadzenie nazw ubrań za pomocą prezentacji multimedialnej:
Pokaz zdjęć ubrań z podpisami w dwóch językach,
Pokaz zdjęć czterech postaci ubranych wiosną, latem, jesienią i zimą.

3. Ćwiczenia wdrażające:
Uczniowie opowiadają jak są ubrani stosując konstrukcje zdania w czasie teraźniejszym
I am wearing ..., Ich trage ein/ eine/ einen ....
She is wearing ..., Sie trägt ein/ eine/ einen ....
He is wearing ..., Er trägt ein/ eine/ einen ...

4. Zastosowanie języka angielskiego i niemieckiego (praca indywidualna):
Uczniowie zapisują w co są ubrani (w dwóch językach)

5. Utrwalenie nazw poznanych słówek (praca z całą grupą):
Uczniowie przyporządkowują na kartach pracy nazwy ubrań odpowiednim porom roku (zapis jest w formie spidergram)

6. Podsumowanie:
Przypomnienie poznanych nazw ubrań.
Zadanie pracy domowej(zapamiętaj poznane słownictwo)
Ocena pracy uczniów na lekcji.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.