SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI
6-LETNICH
TEMAT: MEADOW ANIMALS
Cele zajęć:
powtórzenie piosenki na powitanie
powtórka nazw zwierząt (lion, tiger, zebra, parrot, elephant, monkey, rhino,oustrich, hippo, fish, rabbit, horse, duck, dog, cat)
prezentacja i ćwiczenie nowych nazw zwierząt (stork, frog, bee, snail, lizard, ant)
wprowadzenie zabaw opartych na wysłuchaniu informacji
wprowadzenie zabaw ruchowych TPR
wprowadzenie zabaw opartych na manipulowaniu obrazkami
wprowadzenie zabaw wymagających przestrzegania reguł
rozwijanie umiejętności myślenia twórczego i krytycznego
wprowadzenie do czytania globalnego
stosowanie wyrażeń I like/ I don't like
Formy: zbiorowa, indywidualna
Metoda: TPR
Środki dydaktyczne: karty obrazkowe ze zwierzętami i napisami (flashcards), figurki zwierząt, płyta CD z nagraniami
Przebieg:
I
1.Rozpoczęcie zajęć
Piosenka na powitanie „Helo, how are you?”, taniec w parach.
2. Zabawa kołowa z figurkami zwierząt utrwalająca ich nazwy. „Change your place....( for example:tiger and rhino)”
3. Zabawa ze śpiewem „Have you seen a tiger/parrot/lion etc.?
II
4. Poszukiwanie ukrytych w sali obrazków (flashcards) nowych zwierząt.
5. What is this? Zabawy manipulacyjne z wykorzystaniem obrazków, utrwalanie nazw zwierząt mieszkających na łące (meadow animals)- chodzenie po obrazkach i głośne wypowiadanie nazw.
6. Memory game- gra w memory utrwalanie nazw zwierząt, łączenie w pary napisu i obrazka.
7. What's missing?- zabawa czego brakuje.
8. Formułowanie wypowiedzi : I like/I don't like (lubię/nie lubię). Utrwalanie nazw zwierząt.Budowanie prostych wypowiedzi w języku angielskim.
III
9. Utrwalenie zdobytych wiadomości: praca z kartą pracy. Rysowanie zwierząt, które najbardziej/najmniej lubimy.
10. Ewaluacja
11. Pożegnanie: „Good bye, have a nice day”.
Opracowała: mgr Dorota Piejek