X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 41239
Przesłano:
Dział: Języki obce

My body. Scenariusz zajęć z języka angielskiego

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Grupa 6 latków
Czas trwania: 30 minut
Temat: My body- poznajemy nazwy części ciała.
Cele lekcji:
- dziecko zna i potrafi wymienić liczebniki od 1 do 10
- dziecko zna i rozumie nazwy kolorów
- dziecko zna nazwy części ciała i potrafi je wskazać (head, leg, foot, face, arm)
Pomoce dydaktyczne:
- karty z liczebnikami 1-10, prezentacja multimedialna, nagranie piosenki, plastelina
Metody:
- aktywizująca, komunikacyjna

Przebieg lekcji:

- Przywitanie się z dziećmi piosenką Hello
- Przypomnienie liczebników od 1 do 10. Dzieci odliczają kolejno od 1 do 10.
- Wprowadzenie nowego słownictwa. (head, leg, foot, face, arm)
Nauczyciel nazywa części ciała, a zadaniem dzieci jest wskazanie jej. Powtarzanie chóralnie i pojedynczo. What’s missing?- zabawa utrwalająca.
Następnie nauczyciel zamienia uczniów w ufoludki. Tłumaczy dzieciom, że ufoludki chodzą, jak słyszą muzykę, natomiast gdy nauczyciel wyłączy muzykę i powie: "Stop with a fear! A spaceman is here!" dzieci zatrzymują się i nie mogą poruszyć. Osobie, która się poruszy nauczyciel zadaje krótkie polecenie typu: Touch your eyes, clap your hands itp.
Nauczyciel wskazuje na konkretną część ciała i nazywa ją mówiąc THIS IS MY ............... . Uczniowie powtarzają nazwę i dotykają właściwej części ciała. Zabawa ruchowa na przerwę w muzyce dzieci stykają się wymienionymi częściami ciała: face to face, arm to arm, face to face, head to head.
- Utrwalenie nowego słownictwa.
Prezentacja multimedialna „A spaceman is here”. Pokazanie różnych ufoludków z różnych planet. Omówienie wyglądu, wykorzystując poznane słownictwo. Utrwalenie liczebników. How many legs has got this spaceman? Let’s count! What’s colour this spaceman?
Przedstawienie w formie przestrzennej z wykorzystaniem plasteliny wyglądu ufoludka Dzieci inspirują się zdjęciami z prezentacji multimedialnej.

Część końcowa:
- Powtórzenie nazw części ciała przy pomocy rymowanki LISTEN LISTEN, LOOK AT ME, TOUCH YOUR ......... ONE, TWO, THREE. Dzieci wskazują części ciała.
- Pożegnanie.
W załączeniu prezentacja multimedialna A spaceman is here.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.