Numer: 41117
Przesłano:

Otrzęsiny klas I - scenariusz

Scenariusz "Otrzęsin klas pierwszych"
Rok szkolny: 2018/2019
Nauczyciel prowadzący: Małgorzata D......... - S.........
Klasa prowadząca: II A
Czas realizacji: 2 x 45 minut
Cele:
- Integracja uczniów klas pierwszych,
- Uroczyste włączenie pierwszaków w szeregi uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w ............... ,
- Kształcenie umiejętności kulturalnej zabawy,
- Zapoznanie uczniów z tradycjami szkoły,
- Zachęcenie uczniów do kontynuowania tradycji szkolnych,
Uczestnicy:
- dyrektor szkoły,
- wychowawcy klas pierwszych
- uczniowie klas pierwszych
Materiały:
- sprzęt nagłaśniający, komputer, nagrania
- stolik dla jury, krzesła
- tablica magnetyczna, kartony, pisaki
- pachołki do slalomu
- słodkie ciastka z kremem

Przebieg uroczystości:
Powitanie uczestników uroczystości:
Uczeń I: Dzień dobry!
Na kolejnych w historii Zespołu Szkół Nr 2 w ............ otrzęsinach, witają Was uczniowie klasy II a technikum ekonomicznego. Serdeczne ukłony kierujemy w stronę dyrekcji i grona pedagogicznego. Ale szczególnie gorąco witamy tych najodważniejszych - uczniów, którzy pierwszego września tego roku rozpoczęli naukę w naszej szkole. Gorącymi brawami powitajmy pierwszoklasistów.
Uczeń II: To właśnie Wam, poświęcimy dziś najwięcej uwagi. Zostaniecie przyjęci do naszej szkolnej rodziny, ale wcześniej musicie udowodnić, że zasługujecie na taki zaszczyt. Stoi przed wami nie lada zadanie. Życzymy Wam wytrwałości podczas różnych konkurencji, a pozostałym przyjemnej i wesołej zabawy.
Uczeń I i II: Ogłaszamy: rozpoczęcie otrzęsin w Zespole Szkół nr 2 w ..................!!!
Uczeń I: Czas na prezentację uczestników naszych otrzęsin. Każda klasa będzie mogła zaprezentować swoje motto klasowe/ hasło przewodnie/ wierszyk klasowy.
Klasa I a z wychowawcą ......(imię i nazwisko)
Klasa I b z wychowawcą ......(imię i nazwisko) itp.

Część główna
1) Konkurencja „Bajkowy Pokaz Mody”
Uczeń I: Nadeszła pora przystąpić do pierwszej konkurencji pod tytułem „Bajkowy Pokaz Mody”. Jeszcze nie tak dawno wszyscy lubiliśmy oglądać i czytać bajki. Ta konkurencja pozwoli nam przypomnieć sobie niektóre z nich.
Każda konkurencja będzie punktowana. Punktację przyzna szacowne jury w składzie .........(imiona i nazwiska nauczycieli). Jury przyzna punkty od 1 do 5. Punktacje zapiszemy na tablicy wyników.
Uczeń II: Zapraszamy uczniów - modeli wszystkich klas pierwszych do zaprezentowania swoich propozycji. (uczniowie klas I są wyczytywani: model klasa Ia, model klasa Ib itp.) (Uczniowie prezentują stroje nawiązujące do znanych bajek np. Piękna i bestia, Kraina Lodu, Smerfy, Merida Waleczna, Bolek i Lolek, Pszczółka Maja, Flinstonowie, Piotruś Pan)
Prosimy o oklaski dla naszych zawodników!
(w tle muzyka z bajek)

2) Konkurencja „Wyścig szczurów”
Uczeń I: A teraz sprawdzimy waszą sprawność fizyczną w konkurencji pt. ”Wyścig szczurów”, która przyda wam się na lekcji wf-u. Zapraszamy po dwóch uczestników z każdej klasy. Waszym zadaniem jest przejście slalomu. Dla utrudnienia dodam, że macie go wykonać tzn. wykonując ćwiczenie „taczki”.
Uczeń II: konkurencja będzie na czas. Szacowne jury przyzna kolejne punkty od 1-5 w zależności od uzyskanego przez uczniów czasu w slalomie.
Uczeń I: Zapraszamy dwóch reprezentantów z poszczególnych klas (Ia, Ib itp.)
Proszę o podejście do lini startu. Do biegu, gotowi, start! (piosenka np. serialu Benny Hill)

3) Konkurencja „Miliard w rozumie”
Uczeń I: Po wysiłku fizycznym, czas na wysiłek umysłowy. Kolejna konkurencja to „Miliard w rozumie”, gdzie będziecie mogli pochwalić się swoją wiedzą.
Uczeń II: Chcemy sprawdzić czy w przyszłości wykorzystacie swój rozum, wiedzę i umiejętności do zdobycia pierwszego miliona jako przyszli biznesmeni.
Uczeń I: do konkurencji zapraszamy po jednym uczniu z każdej klasy I. W tej konkurencji będą zadawane pytania, na które odpowiedzi udzielą uczniowie, którzy najszybciej zgłoszą swoją gotowość, poprzez podniesienie ręki. Za każdą właściwą odpowiedź będzie przyznany 1 punkt.
Uczeń II: Zapraszamy reprezentantów każdej klasy pierwszej do tej konkurencji.
Pytania:
1. Podaj imię i nazwisko Dyrektora Szkoły?
2. Kto jest patronem naszej szkoły?
3. Ilu uczniów liczy sobie nasza szkoła?
4. Na którym piętrze jest pokój nauczycielski?
5. Ile jest w naszej szkole ubikacji męskich?
6. Jakich języków uczymy się w naszej szkole?
7. Przy jakiej ulicy mieści się nasza szkoła?
8. Ile schodów dzieli parter od pierwszego piętra?
9. Jak ma na imię Pani sekretarka?
10. Która klasa organizuje otrzęsiny w tym roku szkolnym?

4) Konkurencja „Talent Show”
Uczeń I: Już wiemy jak będziecie się ubierać do szkoły i ile macie oleju w głowie. Teraz czas na Wasze uzdolnienia. Chcielibyśmy zobaczyć z kim mamy do czynienia.
Uczeń II: przed nami konkurencja „Talent Show”. Ta konkurencja również będzie punktowana przez jury (punkty od 1 do 5). Zapraszamy wybranych uczniów klas I do zaprezentowania swoich talentów. A przed nami uczeń z klasy Ia ... itp.

5) „Poczęstunek”
Uczeń I: Przed nami już ostatnia otrzęsinowa konkurencja. Jak przystało na dobrych gospodarzy chcielibyśmy was ugościć słodkim poczęstunkiem.
Uczeń II: Wszyscy wiemy, że na imprezę nie chodzi się solo, więc zapraszamy do tej konkurencji parę uczniów z każdej klasy I.
Uczeń I: Jeden uczeń usiądzie na krześle, drugi stanie przed nim. Jeden uczeń będzie miał za zadanie nakarmić drugiego ucznia słodkim ciasteczkiem. Karmiący uczeń będzie miał zasłonięte oczy. Konkurencja jest na czas. Wygrywają uczniowie, którzy najszybciej zjedzą poczęstunek.
Uczeń II: Zanim jednak przystąpimy do konkurencji, trzeba być w odpowiednim stroju. Uczniowie, którzy będą karmieni ubiorą się w śliniaczki.
Uczeń I: Uwaga! Czas start! (wszyscy uczniowie w tym samym czasie wykonują konkurencję)

Zakończenie
Uczeń I: to już ostatnia konkurencja na naszych otrzęsinach. Muszę przyznać, że spisaliście się na medal.
Uczeń II: Wiemy już, że jesteście piękni i modni, mądrzy i utalentowani, wysportowani i ... głodni!
Uczeń I: Podczas gdy szacowne jury będzie podliczać punkty, my zapraszamy na quiz muzyczny. Zapraszamy po jednym uczniu z każdej klasy I. Można zdobyć dla swojej klasy dodatkowe punkty.
Uczeń II: Quiz polega na odgadnięciu tytułu i wykonawcy piosenek. Za każdą właściwą, pełną odpowiedź można uzyskać 2 pkt, a za podanie tylko tytułu lub wykonawcy można uzyskać 1 pkt. Uczniowie po wysłuchaniu fragmentu piosenki, podnoszą rękę na znak gotowości do odpowiedzi.
........................................
Ogłoszenie wyników:
Uczeń I: Otrzęsiny czas kończyć, bo wszystko co dobre szybko się kończy.
Uczeń II: Ogłaszamy, że wygrani uczniowie, którzy otrzymują miano „Pierwszych z pierwszych” to uczniowie klasy ......! Gratulujemy!
Uczeń I: A w nagrodę to Wy będziecie organizatorami przyszłorocznych otrzęsin dla nowoprzybyłych klas pierwszych!!!
(Wychowawca klasy wygranej otrzymuje symboliczny Dyplom)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.