Numer: 41056
Przesłano:
Dział: Języki obce

Opisywanie pomieszczeń. Zastosowanie przymiotników w kontekście historyjki obrazkowej. Scenariusz lekcji języka angielskiego

Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie VI.

Temat: Opisywanie pomieszczeń. Zastosowanie przymiotników w kontekście historyjki obrazkowej.
Czas: 45 min.

Cele lekcji
Uczeń:
• potrafi nazwać przedmioty znajdujące się w domu
• potrafi uzupełnić tekst ze słuchu
• potrafi wskazywać przymiotniki w tekście
• potrafi czytać i tłumaczyć wyrazy i zdania w języku angielskim
Metody pracy:
• Komunikacyjna
• Audiolingwalna
• Burza mózgów

Formy pracy:
zbiorowa z całą klasą, praca indywidualna
Środki dydaktyczne:
podręcznik, tablica interaktywna, płyta CD, odtwarzacz, laptop.

Przebieg zajęć:
1.Powitanie Hello
2. Sprawdzenie obecności. Nauczyciel wymienia przymiotniki natomiast zadaniem uczniów jest dopasować przeciwieństwo. Następnie uczniowie układają jedno zdanie z podanymi przymiotnikami i odczytują je na głos.
3. Nauczyciel wprowadza nowe słownictwo. Przedstawia je za pomocą obrazków. Uczniowie zapisują wyrazy do zeszytów. Następnie ćwiczą wymowę powtarzając za nauczycielem i płytą.
4. Następnie uczniowie wykonują zadanie na słuchanie, które polega na uzupełnieniu luk brakującymi wyrazami. Nauczyciel czyta zdania i tłumaczy nieznane wyrazy. Po wykonaniu zadania uczniowie czytają odpowiedzi na głos.
5. Następnie uczniowie rozmawiają o historyjce. Nauczyciel rozmawia z uczniami co widzą na obrazkach. Po wysłuchaniu fragmentu historyjki zadaniem uczniów jest wyszukanie przymiotników w tekście. Następnie nauczyciel tłumaczy niezrozumiałe zdania.

Praca domowa:
Podręcznik ćwiczenie 2 strona 103. Nauczyć się czytać i tłumaczyć tekst.

Zadanie dodatkowe:
Uczniowie wybierają jedno zdanie z czytanki , czytają je na głos i wskazują osobę, która ma to zdanie przetłumaczyć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.