Numer: 40735
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia - scenariusz lekcji integracyjnej dla klas 0-3

„Święto Pluszowego Misia” – scenariusz lekcji integracyjnej klasy 0-3

Cele ogólne:
- umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości przedszkolnej
- aktywne włączanie dzieci do przygotowania i uatrakcyjniania wspólnego świętowania
- propagowanie wśród dzieci uważnego słuchania
- integracja dzieci w klasach 0-3
Cele operacyjne:
- dzieci znają historię powstania Święta Pluszowego Misia,
- potrafią uważnie słuchać prezentowany tekst
- potrafi opowiedzieć na zadany temat
- integrują się ze sobą (dzieci młodsze ze starszymi)
- potrafią aktywnie się włączać do zabawy w zespole
- zna wybrane piosenki i wiersze o misiach
Metody:
- słowna (pogadanka, opowiadanie, piosenka, wiersz);
- oglądowa (ilustracje, bajka)
- praktyczna (zadań stawianych do wykonania)
Formy:
- zbiorowa
- indywidualna
Środki dydaktyczne: misie – pluszaki, dekoracje,płyty z utworami piosenek i zabaw: "Pluszowy miś", "Jadą, jadą misie", "Misio mniam mniam",”Stary niedźwiedź mocno spi” oraz inne utwory o znanych misiach z bajek.

Przebieg:

1.Powitanie
Powitanie wszystkich zebranych przez prowadzącą.
Witam wszystkich Misiaków
witam wszystkie dziewczynki
witam wszystkich chłopaków
witam wszystkich, którzy mają ze sobą misie.
"Misie pięknie się kłaniają, wszystkich witają i do zabawy zapraszają".
Pierwsze ukłonią się misie z zerówki, pierwszej, drugiej i trzeciej klasy.
Nauka przerywnika: "Czy jest duży czy jest mały zawsze chętny do zabawy".

2.Poznanie historii powstania Święta Pluszowego Misia-prezentacja multimedialna.
Odgadywanie zagadek obrazkowych o znanych misiach

3. Recytacja zbiorowa wiersza pt. "Miś"
MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY
MIS JEST FAJNY I KUDŁATY
MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA
MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA
LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA
ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA
A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE
I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ
(wszyscy zebrani przytulają swoje misie)

4.Misio mniam – zabawa naśladowcza.

5.Stary niedźwiedź mocno śpi...-zabawa ruchowa.

6.Misie dwa – zabawa ruchowo naśladowcza.

7.Zabawa w parach do muzyki ze znanych bajek na zasadzie tańca free style-gdy muzyka cichnie wszystkie dzieci stoją nieruchomo.

8.Zabawa naśladowcza "Niedźwiadek" nauka słów (śpiewamy na melodię mam chusteczkę) coraz szybciej.
Jedna łapka, druga łapka (podnoszą prawą, potem lewą rękę)
ja jestem niedźwiadek. (pokazują na siebie)
Trzecia łapka czwarta łapka (pokazują prawa, lewą nogę)
a to jest mój zadek. (klepią się po pupie)
Lubię miodek, kocham miodek (masują brzuszek prawą, lewą ręką)
Wybieram go pszczółkom (pokazują wybieranie miodu)
Jedną łapką, drugą łapką( podnoszą prawą, lewą rękę)
Albo piję rurką.(naśladują picie rurką).

9.Kołysanka dla misia zabawa uspokajająca.
Słuchanie wiersza Cz. Janczarskiego pt. "Naprawiamy misia".
Kto misiowi
urwał ucho?
No, kto?; pytam.
Cicho, głucho...
Nikt się jakoś
Nie przyznaje.
Może jechał
miś tramwajem?
Może upadł,
biegnąc z górki?
Może go
dziobały kurki?
Może Azor
go tarmosił, urwał ucho,
Nie przeprosił?
Igła, nitka,
Rączek para.
Naprawimy
Szkodę zaraz!
O już sterczą uszka oba.
Teraz nam się miś podoba.

Krótka rozmowa na temat szanowania zabawek. Dlaczego warto dbać o zabawki ???

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.