X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 40427
Przesłano:

Kolor wnętrza a nasz nastrój - zajęcia plastyczne

Scenariusz zajęć
Kształtowanie przestrzeni

Temat: „ Kolor wnętrza a nasz nastrój ”
– zajęcia plastyczne

Cele edukacyjne:
- kształtowanie umiejętności kojarzenia koloru wnęrza z nastrojem ;
- doskonalenie umiejętności skupienia uwagi;
- rozwijanie zdolności kojarzenia, wyobraźni.

Przewidywane osiągnięcia uczniów:
- uczeń potrafi skojarzyć nastrój z kolorem wnętrza (otoczenia);
- uczeń potrafi skupić uwagę;
- uczeń potrafi twórczo i kreatywnie myśłeć.
.

Metody:
- oparte na praktycznym działaniu,
- samodzielnie dochodzenie do wiedzy.

Formy pracy:
- zbiorowa,
- oglądowa.

Środki dydaktyczne:
Kolorowe zarówki, kredki o intensywnych kolorach, kartki A4.

Czas trwania:
- około 1 godz

Przebieg zajęć:
1. Wyjaśnienie tematu zajęć i zasad ich przebiegu.
- podanie tematu zajęć : czy kolor wnętrza może wpływać na nasz nastrój?
- swobodne wypowiedzi dzieci na temat: jaki masz dzisiaj nastrój? Dlaczego?
Jaki jest twój ulubiony kolor i dlaczego?

2. Obserwacja znanego nam wcześniej pomieszczenia.
Jak i dlaczego to wnętrze wpływa na wasz nastrój ? - wypowiedzi dzieci

3. Oświetlamy pomieszczenie różnymi kolorami (żarówkami): niebieskim, czerwonym, zielonym, zółtym. Potem gasimy światło.
Za każdym razem pytamy dzieci o odczucia związane ze zmianą koloru oświetlenia.

4. Praca tematyczna kredkami
"Kolory mojego pokoju" - dzieci rysują swój pokój w wybranym przez siebie kolorze.

5. Prezentacja prac. Uzasadnienie wyboru koloru.

6. Podsumowanie. Wniosek: kolor wnętrza wpływa na nasz nastrój.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.