X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 40287
Przesłano:
Dział: Języki obce

We're goinng on a bear hunt

Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla grupy 3-latków
Temat: We’re going on a Bear Hunt
Cele:
• Poznanie nowego słownictwa i struktur (Bear, We’re going..., go under/ over/ through, we’re not scared).(cel kształcący)
• Doskonalenie umiejętności nazywania części twarzy (eyes, ears, nose) w języku angielskim. (cel poznawczy)
• Zapoznanie z fragmentami książki z angielskiej literatury dziecięcej „We’re going on a Bear Hunt” M. Rosen. (cel poznawczy)
• Rozwijanie sprawności fizycznej i manualnej.
• Wdrażanie do zgodnego uczestniczestnictwa we wspólnych zajęciach i zabawach. (cel wychowawczy)
Treści programowe:
• Fizyczny obszar rozwoju dziecka (I.5,7,8)
• Emocjonalny obszar rozwoju dziecka (II.2, 7,10)
• Społeczny obszar rozwoju dziecka (III.5, 7, 8, 9)
• Poznawczy obszar rozwoju dziecka (IV.1, 3, 5,8,21)
Pomoce:
• Nagrania piosenek (Hi! Hello!; Goodbye),
• Elementy do wykonania pracy plastycznej – głowa niedźwiedzia, dla każdego dziecka,
• Worek, pluszowy miś,
• Elementy do przygotowania toru przeszkód (paski krepiny, pachołki, tunel)

Miejsce: sala zajęć
Liczba uczestników: dzieci z grupy
Czas trwania: ok. 30 minut
Czynności przygotowawcze: przed zajęciami – przygotowanie worka z ukrytym w nim pluszowym misiem, elementów do przygotowania toru przeszkód (pasków krepiny, pachołków, tunelu), elementów do ułożenia głowy niedźwiedzia (głowa, oczy, uszy, nos)
Przebieg zajęć:
1. Powitanie Hi! Hello!
Nauczyciel poleca stanąć dzieciom w kółku i zaśpiewać piosenkę na powitanie. (Let’s make a circle and sing “hello” song).

2. Mystery bag
Dzieci, siedząc w kole na dywanie, po kolei sprawdzają co jest ukryte w „magicznym worku”. (What’s hiding in the bag? Is it a dog? Is it an elephant? Is it a teddy bear?). Po wyjęciu misia z worka, dzieci nazywają jego części ciała.
3. Czytanie fragmentów książki przez nauczyciela
Nauczyciel pokazuje dzieciom książkę i wprowadza atmosferę, zachęcającą do uważnego słuchania. „Let’s listen to a story”. Nauczyciel czytając fragmenty książki, zachęca do powtarzania przez dzieci wyrazów dźwiękonaśladowczych: „swishy, swashy”, „stumble trip”, „tiptoe, tiptoe”.
4. We’re going on a Bear Hunt
Dzieci wraz z nauczycielem układają tor przeszkód aby wybrać się na wyprawę w poszukiwaniu niedźwiedzia. Następnie dzieci siadają w rzędzie i po kolei przechodzą przez tor przeszkód, z pomocą nauczyciela. Dzieci, które czekają na swoją kolej, powtarzają poznane w trakcie czytania książki dźwięki.
5. Let’s make a bear
Nauczyciel poleca usiąść dzieciom w kółku (Let’s make a circle and sit down) następnie rozdaje dzieciom elementy do ułożenia głowy niedźwiedzia na tackach. Dzieci nazywają poszczególne części: head, ears, eyes, nose. Następnie każde dziecko układa swojego misia.
6. Informacja zwrotna- „Walking Bear”
Dzieci razem z nauczycielką siedzą na dywanie .N. trzyma niedźwiadka w ręku i mówi, że Niedźwiadkowi bardzo podobało się jak dzieci pokonywały tor przeszkód (I really Lidek your exercises. It was great!). Niedźwiadek chce dowiedzieć się od was co wam najbardziej podobało się podczas dzisiejszej zabawy (I’d like to know what did you like the most?)
Każde dziecko trzymające niedźwiadka w ręku mówi, która zabawa podobała mu się najbardziej.
7. Pożegnanie Goodbye song
Wspólne śpiewanie piosenki na pożegnanie.

Małgorzata Wolska
Literatura:
• M. Rosen“We’re going on a Bear Hunt”;
• J. Gładysz, K. Sowa, Storytelling. Bajki i opowiadania Donatki języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
• M. Szpotowicz, M. Szulc-Kurpaska, Teaching English to Young Learners

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.