SCENARIUSZ SYTUACJI EDUKACYJNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
TEMAT: KOLORY
Data: 28.02.2018r.
Miejsce: Przedszkole nr 49 w Zabrzu
Grupa: 3-latków
Prowadząca: Malwina Sławek
Cele ogólne:
-Powtórzenie piosenki na powitanie i pożegnanie w języku angielskim;
-Wzmocnienie kompetencji mówienia i słuchania ze zrozumieniem;
-Utrwalenie i poszerzenie materiału leksykalnego w zabawach multisensorycznych.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
-Potrafi zaśpiewać piosenki na powitanie i pożegnanie w języku angielskim;
-Utrwala znajomość wprowadzonego dotąd słownictwa w zabawach słuchowo-ruchowych;
-Utrwala znajomość słownictwa z całego działu w twórczych zabawach aktywizujących zmysły;
-śpiewa piosenki poznane w tym rozdziale i odgrywa ich treść całym ciałem;
Metody wg Kupisiewicza:
-Metody oparte na obserwacji (pokaz);
- Metody oparte na posługiwaniu się słowem (opis, pogadanka);
-Metody oparte na działalności praktycznej (metoda zajęć praktycznych);
-Metody gier i zabaw.
Formy pracy:
Zbiorowa, indywidualna.
Środki dydaktyczne: płyty CD, sylwety liści, koszyki, mata, pudełko, pacynki
Przebieg:
1.Piosenka na powitanie „Hello song”.
Wspólny śpiew połączony z ruchem dzieci w kole.
2. Wprowadzenie w tematykę zajęć.
Rozmowa z dziećmi na temat Magic Box. What is in the Magic Box? (Boo, Lilly, Max). Who is it?
3. Zabawa „Who is missing?”
Nauczyciel prosi jedno dziecko, żeby zamknęło oczy w tym czasie chowa jednego pacynkę. Zadaniem dziecka jest podanie imienia bohatera książki.
4. Muzyczna zabawa „Chugga, chugga”.
5. Zabawa „Leaves”
Nauczyciel powtarza z dziećmi kolory liści. What colour is this one? Następnie prosi dzieci, żeby kładły listki na określonym kolorze koła. Kolejnym zadaniem jest podniesienie liści i rozrzucenie ich po podłodze. Ostanią rzeczą jest posprzątanie liści Clean up the mess.
6. Zabawa muzyczno-ruchowa „Walking, walking”.
Dzieci stają w kręgu, poruszają się w rytm muzyki i wykonują czynności usłyszane w nagraniu.
7. Zabawa „Stick”.
Nauczyciel zwraca uwagę dzieci na rysunek drzewa. Oh, look a tree! Where are the leaves? Zachęca dzieci do przyczepiania liści tak aby powstała korona drzewa. Let’s stick the yellow (red/green) leaves to the tree, like this.
8. Zabawa muzyczno-ruchowa „Active Time 1”
Dzieci stają w kręgu, poruszają się w rytm muzyki i wykonują czynności usłyszane w nagraniu.
9. Piosenka na pożegnanie „Bye, bye song”.
10. Ewaluacja zajęć i słodki poczęstunek.
Opracowała: Malwina Sławek