Scenariusz zajęć z języka angielskiego
Prowadząca: Agnieszka Osiak
Temat: Repeating colours and learning shapes-kolory i kształty
Grupa: 5-6-latki
Cele główne:
-rozumienie prostych poleceń i reagowanie na nie;
-rozpoznawanie kolorów i kształtów;
-współdziałanie w zabawach;
-rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
-utrwala poznane kolory;
-poznaje kształty;
-zwraca się bezpośrednio do rozmówcy;
-uczestniczy w zabawach manipulacyjnych.
Metody: metoda komunikacyjna, naturalna, prezentacja za pomocą kart obrazkowych flashcards oraz figur geometrycznych, zabawy manipulacyjne, techniki rozwijające umiejętności motoryczne
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, grupowa, w parach
Pomoce dydaktyczne: figury geometryczne w różnych kolorach, karty obrazkowe-flashcards, mozaika geometryczna, woreczek, różne kształty, słomki
Przebieg zajęć
1. Nauczyciel prezentuje karty obrazkowe-flashcards (różne kształty: This is a square... circle, triangle, rectangle, heart, star).
2. What's missing?-Nauczyciel kładzie przed dziećmi karty z trzema kształtami (a-heart,star,circle), nazywając je. Kiedy dzieci zamykają oczy, nauczyciel chowa jeden z kształtów. Dzieci odpowiadają na pytanie: What's missing? Nauczyciel kładzie przed dziećmi karty z trzema kolorami (red, blue, yellow)...
3. What shape is it?-Dzieci losują z woreczka różne kształty i próbują odgadnąć kształty. It's a heart... a star... .
4. Nauczyciel pokazuje figury geometryczne. Zadaje pytania: What colour is this triangle? What colour is this heart?... .
5. Find the same shape in the classroom as I show-Ochotnicy szukają w sali przedmiotów w takim samym kształcie, który demonstruje nauczyciel.
6. Arrange a composition of triangles- Dzieci układają kompozycję z trójkątów. Arrange a square of triangles. Arrange a triangle/square of straws- Dzieci układają kompozycję ze słomek.