Numer: 39800
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kwadrat, trójkąt - zapoznanie z figurami, utrwalenie nazw. Scenariusz zajęć

Temat: Kwadrat, trójkąt – zapoznanie z figurami, utrwalenie nazw.
Grupa: 3-latki
Data:
Cele ogólne:
• Utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych
• Utrwalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów według kształtu.
• Przeliczanie w zakresie 3.
Cele szczegółowe:
• Dziecko wie jak wygląda kwadrat i koło
• Dziecko zna nazwy wybranych figur geometrycznych
• Dziecko dzieli nazwy na sylaby
• Dziecko potrafi klasyfikować przedmioty według jednej cechy
• Dziecko uczestniczy w zabawie ruchowej
• Dziecko przelicza elementy w zakresie 3
Metody:
• Słowna
• Oglądowa
• Praktycznego działania
Formy pracy:
• Indywidualna
• Zbiorowa
Środki dydaktyczne:
• Kwadrat i trójkąt z kartonu
• Kwadraty i trójkąty z mozaiki geometrycznej
• Woreczek
• Tamburyn
• Woreczki sensoryczne z figurami wypełnione żelem usg.

Przebieg zajęć:
1. Zapoznanie z wybranymi figurami geometrycznymi (kwadrat, trójkąt). Omówienie ich wyglądu.
2. Utrwalenie nazw figur.
• Dzielenie nazw na sylaby.
• Wypowiadanie nazw cicho, głośno.
• Odczytywanie nazw z ruchu warg.
3. „Tajemniczy worek”.
• Dzieci losują figurę z worka i podają jej nazwę.
4. Tworzenie zbiorów wg. jednej cechy ( kształtu)
5. Zabawa ruchowa z elementem orientacyjno- porządkowym „Bezpieczne domki”.
• Dzieci poruszają się w rytm tamburyna w przerwie nauczyciel podaje nazwę bezpiecznego domku lub pokazuje odpowiednią figurę.
6. Tworzenie zbiorów wg. jednej cechy z użyciem woreczków sensorycznych.
• Omówienie i wspólne tworzenie zbiorów przy użyciu woreczków sensorycznych.
• Praca indywidualna dzieci z woreczkami.
7. Przeliczanie elementów powstałych zbiorów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.