X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 39775
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Ćwiczenia grafomotoryczne wspomagające proces nauki pisania. Scenariusz lekcji

Anna Szczuka

SCENARIUSZ ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH Z UCZNIEM AUTYSTYCZNYM
Temat: Ćwiczenia grafomotoryczne wspomagające proces nauki pisania.

CELE EDUKACYJNO - TERAPEUTYCZNE LEKCJI:
• Umiejętność rozróżniania kolorów, kształtów
• Poprawa koordynacji wzrokowo – ruchowej
• Poprawienie poziomu graficznego pisma i rysunku.
• Kształtowanie umiejętności rysowania zgodnie z poleceniami.
• Usprawnianie umiejętności prawidłowego posługiwania się narzędziami piszącymi.
• Ćwiczenie koncentracji uwagi
• Doskonalenie percepcji wzrokowej
• Rozwijanie umiejętności współpracy z nauczycielem

METODY PRACY: wspierające i stymulujące rozwój dziecka, aktywizujące, korygujące
FORMA PRACY: indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: kredki, karty pracy

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Przywitanie się z dzieckiem.
2. Ćwiczenia tematyczne:
a) Pogrubianie konturu, czyli wodzenie po wzorze
b) Prowadzenie linii między dwiema liniami (wędrówka po labiryncie)
c) Łączenie wyznaczonych punktów linią ciągłą.
d) Rysowanie znaków graficznych po zakropkowanych wzorach.
e) Zamalowywanie małych pól według oznakowania.
3. Zabawa wg upodobań dziecka – np. układanie klocków, zabawa samochodzikiem/ piłką.
4. Zakończenie zajęć, porządkowanie miejsca pracy.
(Procedura dziecka przed rozpoczęciem zajęcia – dziecko siada przy stoliku, wykonuje kierowane do niego polecenia, na zakaz „nie” przerywa pożądaną czynność i po skończonym zadaniu odkłada pomoce dydaktyczne na swoje miejsce)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.