X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 39642
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

W kawiarni - zapraszamy koleżankę na kawę. Konspekt zajęć rewalidacyjnych dla uczniów klasy I PP z głębszą niepełnosprawnością intelektualną

Cele:

ogólne:
- uczeń nabywa umiejętności przydatne w dorosłym życiu tj. rozwija i utrwala umiejętności komunikacyjne- mówienie, czytanie i elementarne umiejętności matematyczne-- liczenie, operowanie pieniędzmi w sytuacjach płatniczych.
-uczeń otrafi zastosować ww. kompetencje w sytuacjach realistycznych życia codziennego.
-uczeń nawiązuje relacje towarzyskie i potrafi zachować się w miejscach publicznych

szczegółowe:
- uczeń czyta ze zrozumieniem tzw " teksty łatwe do czytania"- instrukcje zachowań i inne teksty użytkowe ( menu w kawiarni), odpowiada na pytania do tekstu utrwalając pojęcia związane z wizytą w kawiarni
- uczeń rozpoznaje monety 1,2,5 zł i banknoty 10,20 zł, rozmienia je i sumuje
- uczeń płaci za 1 artykuł odliczoną kwotą
- uczeń sumuje wartość 2 i więcej pozycji z menu za pomoca kalkulatora, płaci rachunek odliczoną kwotą w pełnych zł
- uczeń szacuje, czy wystarczy mu na zapłacenie rachunku w ramach posiadanej kwoty
- uczeń zna i przestrzega zasady społeczne, potrafi kulturalnie nawiązać rozmowę, wyrazić własne zdanie, nawiązać relację towarzyską z koleżanką

Forma - indywidualna, grupowa ( 2 uczniów klasy PP o podobnym poziomie umiejętności kluczowych i społecznych)

Metoda- słowna, praktycznego działania, zabaw symulacyjnych w sytuacjach społecznych i płatniczych

Środki dydaktyczne:
karty pracy z pakietu " O dorosłości" dla klas PP, menu kawiarni, zestaw modeli monet i banknotów, kalkulator, drobne słodycze, napoje, filiżanki, wazonik, nakrycie stolika kawiarni itp do zabawy symulacyjnej

przebieg zajęć:
- rozmowa na temat przydatności umiejętności szkolnych w dorosłym życiu, przykłady ich wykorzystania w sytuacjach codziennych,oraz "szczególnych" np randka w kawiarni - swobodne wypowiedzi uczniów zapisujemy tworząc listę pomysłów uczniów
- spotkanie towarzyskie w kawiarni- od czego zacząć?, jak to zrobić? jak kulturalnie zaprosić kogoś? o czym pamiętać umawiając się na spotkanie? jak się ubrać, jak zachować, czy powiadomić opikunów gdzie będziemy?
- omówienie sytuacji społecznej - w kawiarni ( pomocniczo karty pracy z pakietu)
- czytanie ze zrozumieniem tekstów łatwych do czytania, wyjaśnianie pojęć
- wybór pozycji z menu kawiarni w różnych wariantach - ćwiczenia w , obliczaniu wartości rachunku, szacowaniu, płaceniu odliczoną kwotą w pełnych złotych
- zabawa symulacyjna utrwalająca ww.wizytę w kawiarni
- krótkie podsumowanie i wnioski

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.