X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 3958
Przesłano:
Dział: Języki obce

Style muzyczne i moda - plan lekcji języka angielskiego w klasie trzeciej

Gimnazjum
-------------------

I.Założenia ogólne

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego zajęcia: Lyudmyla Karabin

Data: 2.04.2009

Liczba uczniów: 14 os.

Temat: Style muzyczne i moda.

Cele lekcji:
Cele ogólne
• praca w grupie
• korzystanie z różnych źródeł informacji
• posługiwanie się nowoczesną techniką informacyjną
• Wysłuchiwanie innych i branie pod uwagę ich punktów widzenia

Cele operacyjne
Uczeń
* uzyskuje informacje na temat muzyki i mody
* uzupełnia brakujące informacje
* odpowiada na pytania
* dopasowuje informacje do osób
* przygotowuje pracę projektowa, przedstawiającą ulubiony rodzaj muzyki

Metody:
• Komunikacyjna
• Ćwiczeniowa
• Projektowa
Techniki:
• Uzupełnianie brakujących informacji
• Odpowiadanie na pytania do tekstu
• Słuchanie nagrania wypowiedzi i dopasowanie informacji do osób
• Prezentowanie pracy projektowej

Formy pracy:
• Praca z całą klasą (lockstep);
• Praca indywidualna
• Praca w grupie

II.Przebieg lekcji:

1. Powitanie
Sprawdzanie zadania domowego

2. Rozgrzewka językowa:
Uczniowie wypowiadają się o stylach muzycznych i modzie, która im najbardziej się podoba (ćwicz. 1)

3. Praca z tekstem
Ćwiczenie na uzupełnienie brakujących informacji (ćwicz. 2)

Nauczyciel prosi uczniów o przeczytanie tekstów i uzupełnienie tabelki przy pomocy słówek z ramki.

a) Odpowiadanie na pytania do tekstu
Nauczyciel prosi uczniów o udzielenie odpowiedzi na pytania do tekstu (ćwicz. 3)
Nauczyciel nadzoruje pracę, pomagając uczniom indywidualnie
b) Prezentacja prac projektowych
Nauczyciel prosi uczniów o zaprezentowanie prac projektowych, przedstawiających ulubione style muzyczne.
c) Pokaz mody

Uczniowie prezentują ubrania kojarzone z różnymi stylami muzycznymi.

4. Słuchanie nagrania wypowiedzi

a) Uczniowie słuchają wypowiedzi trzech nastolatków mówiących o modzie i dopasowują osoby do opisów (ćwicz. 4 ).

b) Nauczyciel prosi uczniów o wysłuchanie nagrania jeszcze raz i wyborze poprawnego zakończenia zdań wybierając a lub b (ćwicz. 5 ).

5. Uzupełnianie tabelki (ćwicz. 6 )

Uczniowie uzupełniają tabelkę przy pomocy słówek podanych w ramce.

6. Zadanie domowe

Nauczyciel prosi uczniów o znalezienie informacji:
• Gdzie i kiedy dany styl muzyczny został zapoczątkowany?
• Sławni piosenkarze i zespoły
• Moda kojarzona z danym stylem muzycznym o następujących stylach muzycznych: reggae, heavy metal i muzyce łacińskiej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.