Numer: 39001
Przesłano:
Dział: Języki obce

Smyki tańczą w rytm angielskiej muzyki. Scenariusz zajęć bilingwalnych

Scenariusz zajęć bilingwalnych dla dzieci 3-letnich z języka angielskiego.

Temat: Smyki tańczą w rytm angielskiej muzyki

Wiek: 3 lata

Czas trwania zajęć ; 20 minut

Cele ogólne :
• Tworzenie sytuacji sprzyjających rozwijaniu umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Cele szczegółowe;
• Rozbudzanie zainteresowania językiem angielskim poprzez śpiewanie piosenek.
• Utrwalanie podczas zabawy słownictwa w języku angielskim.
• Doskonalenie umiejętności aktywnego słuchania i formułowania wypowiedzi na określony temat.
• Wyrabianie sprawności i zwinności ruchowej.
• Wdrażanie dzieci do używania prawidłowych form gramatycznych.

Metody:

• Grupa metod opartych na działaniu - Total Physical Response (TPR)
• Grupa metod opartych na obserwacji- pokaz ilustracji
• Grupa metod opartych na słowie – piosenki

Formy:
• Indywidualne
• Grupowe
• Zbiorowe

Pomoce dydaktyczne :
Płyta Cd z nagranymi piosenkami ( Stand up, Sit down, If you are happy, I’ m so happy, feelings and Emotion Chant, The wheels on the Bus, Hello ), Dary Froebla, kukiełki, teatrzyk, owoce i warzywa do układania emocji twarzy przedstawiającej emocje.

Przebieg zajęć.

Powitanie
1. Piosenka śpiewana przez dzieci i przez nauczyciela.

Lyrics: Hello! Hello! Hello, how are you? (Repeat) I'm good! I'm great! I'm wonderful! (Repeat) Hello! Hello! Hello, how are you? (Repeat) I'm tired. I'm hungry. I'm not so good. (Repeat) Hello! Hello! Hello, how are you? (Repeat 3x)

2. Powtórzenie słownictwa z poprzednich zajęć. Utrwalanie komend. Śpiewanie piosenki i ilustrowanie jej ruchem.

Lyrics: Stand up stand up, sit down sit down Stand up stand up, turn around turn around Sit down sit down, stand up stand up Turn around turn around turn around Put one hand up, put one hand down Put two hands up, put two hands down Sit down sit down, stand up stand up Turn around turn around turn around Jump jump jump Hop hop hop Run run run Stop stop stop! Sit down sit down, stand up stand up Turn around turn around turn around

3. Nauczycielka wyciąga z szafy piłeczkę i pyta dzieci jak się dziś czują. Używa zwrotu- Haw are you today? Dzieci odpowiadają w języku angielskim np.: I’m sad, happy itp. Dzieci zawstydzone odpowiadają po polsku.

4.Nauczycielka wyciąga na środek sali scenę złożoną z Darów Froebla. Prezentuje przed dziećmi za pomocą kukiełek wierszyk D. Gellner pt ,,Zły Humorek”

Zły humorek

Jestem dzisiaj zła jak osa !
Złość mam w oczach i we włosach !
Złość wyłazi mi uszami
I rozmawiać nie chcę z wami !

A dlaczego ?
Nie wiem sama
Nie wie tata , nie wie mama ...

Tupię nogą , drzwiami trzaskam
I pod włos kocura głaskam .

Jak tupnęłam lewą nogą ,
Nadepnęłam psu na ogon .
Nawet go nie przeprosiłam
Taka zła okropnie byłam .

Mysz wyjrzała z mysiej nory :
- Co to znowu za humory ?
Zawołałam : - Moja sprawa !
Jesteś chyba zbyt ciekawa .
Potrąciłam stół i krzesło ,
co mam zrobić , by mi przeszło ?!

Wyszłam z domu na podwórze ,
Wpakowałam się w kałużę.
Widać , że mi złość nie służy ,
Skoro wpadłam do kałuży.
Siedzę w błocie , patrzę wkoło,
Wcale nie jest mi wesoło...

Nagle co to ?
Ktoś przystaje
Patrzcie ! Rękę mi podaje !
To ktoś mały , tam ktoś duży-
Wyciągają mnie z kałuży .
Przyszedł pies i siadł koło mnie
Kocur się przytulił do mnie,
Mysz podała mi chusteczkę :
- Pobrudziłaś się troszeczkę !
Widzę , że się pobrudziłam ,
Ale za to złość zgubiłam
Pewnie w błocie gdzieś została .
Nie będę jej szukała .

5. Rozmowa na temat wiersza, nawiązanie do emocji. Zaprezentowanie dzieciom na kartach różnych emocji i nazwanie ich po angielsku. W sytuacji gdy dzieciom idzie nazwanie emocji z trudem nauczycielka wypowiada słówka po angielsku, a dziecko wskazuje obrazek. (angry, sad, happy, scared, suprised).

6. Pokazywanie emocji do piosenki pt ,, Feelings and emotions chant”

Vocabulary include: 1. happy 2. sad 3. hungry 4. thirsty 5. hot 6. cold 7. tired 8. sleepy
9. surprised 10. scared 11. excited 12. bored

7. Na zakończenie zajęć piosenka I’m so happy i prezentowanie przez dzieci dowolnego układu muzycznego.

8. Po skończonej zabawie dzieci dostają kosz owoców i warzyw pokrojonych w talarki i układają na talerzykach buźkę obrazującą ich emocje. Chętne dzieci nazywają emocje w języku angilskiem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.