Numer: 38977
Przesłano:

Potyczki językowe i nie tylko... Scenariusz konkursu

SCENARIUSZ KONKURSU
„Potyczki językowe i nie tylko”

Cele konkursu:
Cel główny:
• Rozwijanie umiejętności z zakresu komunikacji werbalnej i pozawerbalnej
Cele szczegółowe:
• Uczeń przestrzega reguł właściwego zachowania się w grupie podczas wspólnej pracy,
• Utrwala zasady poprawności językowej,
• Doskonali umiejętność czytania tekstów,
• Doskonali umiejętność dodawania i odejmowania,
• Doskonali słuch muzyczny i pamięć,
• Rozwija zainteresowania oraz myślenie logiczne,
• Zwraca uwagę na konieczność dbałości o estetykę wypowiedzi, poprawność artykulacyjną.
I. ORGANIZACJA KONKURSU:
1. Uczestnikami konkursu są uczniowie Ośrodka.
2. Przewidywalny termin konkursu : 28 listopada 2018r.
3. Osoby odpowiedzialne: I. Solecka- Siara, E. Radomska,
4. Osoby prowadzące konkurs: I. Solecka- Siara, E. Radomska, A. Bus, R. Zelga
5. Podczas konkursu szkolnego uczniowie rozwiążą w obecności komisji przygotowane zadania.
6. Czas trwania 60 minut.
7. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa komisja powołana przez organizatorów.

II. PRZEBIEG KONKURSU:
1. Powołanie grup.
2. Wyjaśnienie zasad.

Zadania do wykonania:

RUNDA I

Konkurencja pierwsza - Polonistyczna
Błędy językowe. Sprawdź czy je popełniasz– maksymalna ilość punktów 1

Rok 2018 czytamy:
• dwutysięczny osiemnasty
• dwa tysiące osiemnasty
Prawidłowa odpowiedź - Rok 2018 czytamy: dwa tysiące osiemnasty
Kobiety z Francji to:
• francuski
• Francuzki
Prawidłowa odpowiedź - Kobiety z Francji to: Francuzki
Wchodzę do domu i...
• włanczam prąd
• włączam prąd
Prawidłowa odpowiedź - Wchodzę do domu i... włączam prąd
W tym artykule......., że koty maja dobrze rozwiniętą intuicję.
• pisze
• jest napisane
Prawidłowa odpowiedź - W tym artykule jest napisane, że koty maja dobrze rozwiniętą intuicję.
Jak odezwiesz się do kobiety, aby zwrócić jej uwagę?
• Proszę Pani
• Proszę Panią
Prawidłowa odpowiedź - Proszę Pani

Konkurencja druga – Matematyczna
Uzupełnij puste pola tak, aby suma liczb pionowo, poziomo i po przekątnej wynosiła 12.- maksymalna ilość
punktów 8

1
8 3
4

Konkurencja trzecia – logopedyczna
Czytanie - maksymalna ilość punktów 3

We Francji mają dziwne przysmaki.
Jedzą tu żaby oraz ślimaki.
Z całym szacunkiem dla takiej diety
Ja wolę jednak polskie kotlety.

Niedaleko, koło brzozy,
Żmija zbliża się do kozy.
Zdąży koza umknąć w zboże,
Żmija złapać nie może.

Szczygieł szczebiocze z jemiołuszką:
- Skusi się pani na jabłuszko?
- Owszem, szczygiełku, lecz niedużo,
Gdyż się przejadłam dziką różą.

Konkurencja czwarta – Jaka to melodia?
Odgadnij i zaśpiewaj - maksymalna ilość punktów 2:
Każda grupa dostaje zadanie muzyczne. Zadaniem uczestników jest odgadnięcie tytułu piosenki i ewentualne zaśpiewanie.
1 pkt za odgadnięcie
1 pkt za zaśpiewanie

Dogrywka muzyczna- Kto pierwszy ten lepszy- maksymalna ilość punktów 2.

RUNDA II

Konkurencja pierwsza - Mistrz skojarzeń
maksymalna ilość punktów 1
Odgadnij tytuł książki?
• Lampo
• podróże
• kolej
• pies
O psie, który jeździł koleją
• Czworo rodzeństwa
• Szafa
• Lew
• Zima
Opowieści z Narni

• Stolarz Dżepetto
• Chłopiec
• Długi nos
• Wieloryb
Pinokio
Konkurencja druga – Kalambury
maksymalna ilość punktów 1
Jedna osoba z drużyny losuje hasło, pokazuje (pantomima) jego treść, a pozostali członkowie odgadują.
Hasła:
My pierwsza brygada
Maszerują strzelcy maszerują
Serce w plecaku

Dogrywka:

Rozwiąż rebus - maksymalna ilość punktów 3

IV. Podliczenie punktacji przez jury. Ogłoszenie zwycięzców.
Wręczenie upominków.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.