X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 38753
Przesłano:

Wprowadzenie czasownika. Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej

Temat: Wprowadzenie czasownika

Cel: wiem, co to jest czasownik.

Nacobezu:
- wyjaśnię czym jest czasownik,
- powiem na jakie pytania odpowiada,
- podam 3 czasowniki i je zapiszę,
- wyróżnię czasownik w zdaniu,
- ułożę zdanie z podanym czasownikiem.

Pytanie kluczowe: Do czego potrzebna nam wiedza o czasowniku?

Metody i formy pracy:
- podająca
- praktycznego działania
- praca w parach/grupach
- praca indywidualna

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie uczniów. Podanie uczniom tematu i celu lekcji. Wycięcie i wklejenie do zeszytu celu oraz Nacobezu.
2. Rozmowa na temat czasownika. Zabawa na dywanie. Wykonywanie różnych czynności i nazywanie ich. Wyjaśnienie czym jest czasownik i na jakie odpowiada pytania. Wklejenie do zeszytu informacji i obrazków związanych z czasownikiem i podpisanie ich.
3. Praca w parach. Każda z par zapisuje na kartce 3 czasowniki i przyczepia je do tablicy. Wspólne sprawdzenie poprawności wykonania zadania.
4. Praca indywidualna. Każdy uczeń otrzymuje 3 zdania, które wkleja do zeszytu i wyróżnia w nich czasownik.
5. Praca w grupach. Zadaniem każdej grupy jest ułożenie co najmniej 1 zdania z podanym czasownikiem.
6. Podsumowanie zajęcia. Samoocena za pomocą świateł sygnalizacyjnych. Informacja zwrotna od nauczyciela.

Pomoce: zeszyt, długopis, zakreślacz, klej, nożyczki, tablica, magnesy, kartki z: celem, nacobezu, zdaniami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.