Numer: 38425
Przesłano:
Dział: Języki obce

Opis zwierząt - pisanie. Konspekt lekcji - klasa 6

TEMAT: Opis zwierząt- pisanie.

Cele ogólne
• Utrwalenie nazw zwierząt
• Utrwalenie czasownika have got/ has got
• Utrwalenie czasownika can
• Utrwalenie przymiotników opisujących zwierzęta

Cele szczegółowe
• Uczeń rozróżnia prawidłowo nazwy zwierząt
• Dopasowuje nazwy zwierząt do opisów
• Opisuje wybrane zwierzę
• Stosuje czasownik have got/has got oraz can
• Zna i stosuje przymiotniki przy pomocy których może opisać zwierzę

Metody pracy
• Aktywizujące: burza mózgów, zabawa językowa, quiz
• Komunikacyjna
• Podająca
• Praca z tekstem

Formy pracy
• indywidualna
• grupowa

Środki dydaktyczne:

• Podręcznik Steps in English 3
• Ćwiczeniówka Steps in English 3
• Płyta CD
• obrazki

Przebieg lekcji:

Część I

1. Powitanie, sprawdzenie listy obecności.
2. Zebranie pracy domowej z poprzedniej lekcji.
3. Rozgrzewka- nauczyciel pokazuje obrazki- uczniowie mówią nazwy zwierząt.
4. Rozgrzewka językowa- zabawa językowa- uczniowie siedząc w kole po kolei wymieniają nazwę jakiegoś 1 dzikiego zwierzęcia poznanego na wcześniejszych lekcjach. Pierwsza osoba mówi np. I am a lion. Kolejna powtarza: You are a lion, I am ...( dokłada nazwę kolejnego zwierzątka) itd.
5. Nawiązanie do tematu lekcji- nauczyciel pyta uczniów przy pomocy jakich przymiotników można opisać zwierzęta- za pomocą burzy mózgów powstaje mapa pojęciowa.
6. Zapisanie tematu lekcji- Opis zwierząt- pisanie.

Część II

7. Ćwiczenie 1: podręcznik Steps in English 3 str. 29- ćw.4- uczniowie słuchają nagrania i dopasowują obrazki przedstawiające zwierzęta do imion dzieci, które te zwierzęta opisują.
8. Ćwiczenie 2: podręcznik Steps in English 3 str. 29 ćw. 5- uczniowie słuchają nagrania jeszcze raz, tym razem do imion dzieci dopasowują przymiotniki opisujące zwierzęta.
9. Ćwiczenie 3: podręcznik Steps in English 3 str. 29- ćw.7-8- uczniowie czytają tekst- opis tygrysów- następnie dopasowują fragmenty tekstu do nagłówków oraz odpowiadają na pytania (zadanie typu prawda/fałsz).

Część III
10. Ćwiczenie 4: Quiz- nauczyciel wyświetla różne opisy zwierzątek, uczniowie odgadują nazwy tych zwierząt.
11. Ćwiczenie 5: podsumowanie- A weird animal- uczniowie rysują dziwne zwierzę według instrukcji nauczyciela.
12. Praca domowa- ćw.11/29- podręcznik- opis zwierząt.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.