Numer: 38155
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Budzimy wiosnę. Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców w grupie 5 latków

Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców
Temat: ”Budzimy wiosnę”

Cele główne:
-rozwijanie zainteresowań muzyką w różnych aspektach
-poszerzanie wiadomości o przyrodzie i otaczającym świecie
-kształtowanie wrażliwości słuchowej
-rozwijanie procesów poznawczych, koncentracji, kompetencji matematycznych
-kształtowanie wrażliwości zmysłowej i muzycznej
-kształtowanie prawidłowego toru oddechowego
-pobudzanie twórczej wyobraźni
-kształtowanie umiejętności społecznych
-rozwijanie motoryki małej i dużej, równowagi, koordynacji wzrokowo –ruchowej
-stymulowanie sekwencyjności
-stwarzanie sytuacji do radosnej zabawy
Cele operacyjne:
-dostrzega i nazywa zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną
-przestrzega reguł zabawy
-uczestniczy w zabawach muzyczno-ruchowych
-dostrzega zmiany w melodii utworu
-odtwarza układ pokazany przez nauczyciela
-przełamuje niechęć do przedmiotów o różnej strukturze
-prawidłowo realizuje tor oddechowy
-dysponuję odpowiednią sprawnością palców oraz koordynacją wzrokowo -ruchową
-rozpoznaje obraz graficzny cyfry
-przetwarza obraz graficzny cyfry na liczmany
-dostrzega i uzupełnia brakujące elementy w sekwencjach
-kojarzy dźwięk z obrazkiem
-potrafi działać w grupie, zespole
Metody: czynna, słowna, oglądowa
Formy: indywidualna ,grupowa, zespołowa
Środki: płyta Cd z podkładami muzycznymi, chusta animacyjna, talerzyki papierowe, klej, papierowe chusteczki, chrupki kukurydziane i śniadaniowe, foliowe woreczki, kubki, łyżeczki ,butelki z wodą, papierowe miotełki, gazety, drewniane patyczki, piłeczki, szyfonowe chustki, obrazki z etapami rozwoju motyla, cyferki, durszlaki, włochate druciki, makieta matematyczna „Grządki”, plastikowe łapki ,obrazki do ćwiczeń słuchowych

Przebieg zajęć:

1.Zabawa „Powitanka”
2.”Bajka o pajączku”-nauczyciel dzieli dzieci na grupy , przydziela im rekwizyty i tłumaczy jakie będą wydawać odgłosy na jego komendę. Nauczyciel czyta bajkę a zadaniem dzieci jest odgadnąć jaki morał jest z tej bajki (załącznik nr 1)
3.Historyjka obrazkowa -„Etapy rozwoju motyla”. Nauczyciel czyta podzielony na części tekst ,w odpowiednim momencie robi pauzę a dziecko odszukuje i przyporządkowuje odpowiedni obrazek i cyfrę.
4.Zabawa paluszkowa „Etapy rozwoju motyla”. Dzieci z pomocą nauczyciela ilustrują ruchem etapy rozwoju motyla.
5.Improwizacja ruchowa ”Motyle i mrówki” metodą Batti Strauss
6.Zabawa fonacyjna „A kuku...”.
7.Zabawa z chustą animacyjną Klanza do melodii YahRibbon
8.Melorecytacja-„Pada deszczyk...”.
9.Zabawa muzyczno-ruchowa
10.Zabawa matematyczna „Kwiaty”.
11.Ćwiczenia słuchowe „Wiosenne odgłosy”.
12. Muzyczne pożegnanie.
13.Praca plastyczna „Etapy rozwoju motyla”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.