Numer: 37879
Przesłano:
Dział: Języki obce

Wash, wash,wash. Scenariusz zajęć z języka angielskiego

KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Prowadząca: Izabela Karolska
Grupa wiekowa: 6 latki
Data: 11.02.2016 r Czas trwania: 30 min.
Temat zajęć: Wash, wash, wash.
Struktury: What is the colour? Which colour do you like? Colour the clothes. In the washing machine.
Słownictwo: blue, yellow, red, green; jacket, dress, sweater, shirt;washing machine; wash; clean;
Cele ogólne:
Powtórzenie nazw kolorów.
Przypomnienie języka klasowego.
Przypomnienie nazw ubrań.
Wprowadzenie nowego nazewnictwa i zwrotów dotyczących prania w pralce.
Metody: bezpośrednia (prezentacja materiału);
TPR (total psychical response) – metoda reagowania całym ciałem;
Metoda audiolingwalna – wielokrotne powtarzanie, zapamiętywanie i utrwalanie materiału językowego;
komunikacyjna ( śpiewanie piosenki, recytacja tekstu);
gry i zabawy językowe.
Formy pracy: praca z całą grupą;
praca indywidualna;
Pomoce i środki dydaktyczne: obrazki, przedmioty w sali, ubrania, kartonowa sylweta pralki, płyta cd, magnetofon, kredki, karty pracy.

Przebieg zajęć:

I. Powitanie piosenką „Hello, hello” – piosenka z repertuaru Super Simple Songs
Nauczyciel włącza piosenkę powitalną: "Make a circle" - z repertuaru Super Simple Songs
- Stand up please and make a circle. Listen and sing with me

Time to make a circle.

Make a circle, big big big.
Small small small.
Big big big.
Make a circle, small small small.
Hello hello hello.

Make a circle, round and round.
Round and round.
Round and round.
Make a circle, round and round.
Hello hello hello.

Make a circle, up up up.
Down down down.
Up up up.
Make a circle, down down down.
Now sit down.

- Now say hello to your friends.
- Sit down please and listen.
II. Wprowadzenie słownictwa:
N. pokazując kolejno karty obrazkowe z częściami garderoby nazywając je.
N: a dress, a shirt, a sweater, a jacket. Dzieci powtarzają nazwy.
Nauczyciel rozdaje dzieciom karty pracy.
Look at the picture. This is a wasching machine. Look at the clothes (wskazuje ubrania na obrazku). Listen and point.
A: dress B: dress
A:shirt B: shirt
A: sweater B: sweater
A: jacket B: jacket
W trakcie słuchania dzieci pokazują na ilustracji wymieniane części garderoby.
N: Now listen point and say.
Dzieci pokazują wymieniane części garderoby i powtarzają ich nazwy za nauczycielem.
N: Very good thank you.
III. Aktywność ruchowa:
N: Stand up and listen.
Nauczyciel włącza piosenkę – dzieci wykonują ruch zgodnie ze słowami piosenki.
Head and shoulders knees and toes – piosenka z repartuaru Super Simple Songs
Knees and toes
Head and shoulders knees and toes
Knees and toes
Ad eyes and ears
And mouth and nose
Head and shoulders knees and toes
Knees and toes

Feet and tummies arms and chins
Arms and chins
Feet and tummies arms and chins
Arms and chins
And eyes and ears
And mouth and shins
Feet and tummies arms and chins
Arms and chins

Hands and fingers legs and lips
Legs and lips
Hands and fingers legs and lips
Legs and lips
And eyes and ears
And mouth and hips
Hands and fingers legs and lips
Legs and lips
IV. Powtórzenie nazw kolorów i nazw części garderoby:
Nauczyciel rozkłada na dywanie karty obrazkowe :
N: Show me a dress. What is the colour of the dress. (pink )
N: Show me a sweater. What is the colour of the sweater? (green)
N: Show me the jacket. What is the colour of the jacket? (blue)
N: Show me the shirt. What is the colour of the shirt? (yellow)
Nauczyciel rodzaje dzieciom karty pracy.
N: Look at the picture .Listen to the song and point.
V. Praca przy stolikach:
Nauczyciel rozdaje karty pracy z częsciami garderoby. Wskazuje, które z nich w kolejności wkładamy do pralki ( łaczenie linią ). Chętne dzieci kolorują obrazek wg wskazówek nauczyciela.
N: Sit at the table please. Look at the picture. Listen to me.
A shirt in the washing machine.
A dress in the washing machine.
A sweater in the washing machine.
A jacket in the washing machine.
Pożegnanie.
By by children. Goodby.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.