X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 37744
Przesłano:
Dział: Języki obce

Head and shoulders. Scenariusz zajęć z językiem angielskim w grupie dzieci 3-letnich

Scenariusz zajęć z językiem angielskim
w grupie dzieci 3 letnich

Temat: „Head and shoulders”

Cele główne:
- Zapoznanie ze strukturą językową toach your;
- kształtowanie umiejętności nazywania poszczególnych części ciała w języku angielskim poprzez ich powtarzanie,
- rozwijanie umiejętności reagowania na polecenia całym ciałem;
- czerpanie radości ze wspólnej zabawy.

Cele szczegółowe (dziecko):
- identyfikuje i reaguje na znane słownictwo,
- śpiewa i odgrywa piosenki,
- rozpoznaje nowe słownictwo poprzez reagowanie na polecenia,
- uczestniczy w grach i zabawach oraz ćwiczeniach TPR,
- rozwija koordynację oraz umiejętności ruchowe,
- słucha ze zrozumieniem,
Metody:
- TPR,
- obrazowa,
- słowna.
Formy:
- indywidualna jednolita,
- zbiorowa

Środki dydaktyczne: płyta Cd, magnetofon, szary papier, marker, fiszki z częściami ciała, tamburyno, kartki z częściami ciała.

Przebieg zajęć:
I Część wstępna
1. Powitanie zebranych gości.
2. „Hellow Mickey”- witaj Mickey (piosenka z: My First English Adventure)
Dzieci gromadzą się w kole na dywanie. Jedno dziecko trzyma maskotkę Mickey’ego i wszyscy razem śpiewają piosenkę na powitanie:
„Hellow Mickey song”
Hellow, hellow I’m Mickey.
Hellow, hellow say hellow to me.
Hellow, hellow, hellow, hellow, hellow”- dzieci machają w stone Mickey’ego.

3. “Head, shoulders, kenes and toes” zabawa ruchowa przy piosence (Musical Babies. Song and Rhymes)
Prowadząca zaprasza dzieci do zabawy przy słowach piosenki. Dzieci słysząc jej słowa dotykają poszczególnych części ciała, o których jest mowa w piosence.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.
And eyes and ears and mouth and nose.
Head, shoulders, knees, and toes, knees and toes.

II Część główna
4. “Body tracing” wykananie plakatu.
Prowadząca rozkłada na dywanie szary papier. Wybiera jedno dziecko, które się na nim kładzie, a następnie kolejne które odrysowuje sylwetkę kolegi na szarym papierze. Następnie wyjmuje flash cards i pokazuje je dzieciom, prosząc aby podały angielskie nazwy części ciała, które się na nich znajdują. Wybrane dziecko umieszcza flash cards na odpowiednim miejscu na odrysowanej sylwetce dziecka.

5. “Touch your”
Prowadząca prezentuje dzieciom “magiczne pudełko”.“Look this is my magic box!, What is inside?”- dzieci chwilę się zastanawiają, a następnie jedno dziecko otwiera pudło, w którym znajdują się karty z częściami ciała. Prowadząca pokazuje je dzieciom, a one podają ich nazwy. Następnie prowadząca mówi, iż aby poprosić kogoś by dotknął wybraną część ciała będziemy używać słów touch your. Prowadząca pokazuje flash cards z częścią ciała i mówi touch your hands – dzieci wykonują polecenie.

6. “Listen and do”- zabawa orientacyjno- porządkowa
Gdy słychać grę na tamburynie dzieci podskakują w rytm muzyki. Gdy gra milknie zatrzymują się, a prowadząca mówi touch your nos. Kiedy wszystkie dzieci wykonają zadanie, prowadząca zaczyna znów grac na tamburynie.

III Część końcowa
7. “Goodbye Mickey”- Do widzenia Mickey (piosenka z: My First English Adventure)
Dzieci ponownie gromadzą się na dywanie. Jedna osoba trzyma myszkę, pozostałe machają w jej stornę i śpiewają słowa piosenki na pożegnanie:
“Goodbye Mickey song”
Goodbye, goodbye say goodbye.
Goodbye, goodbye say goodbye to me.
Goodbye, goodbye, goodbye, goodbye, goodbye.

8. Podsumowanie
Słowna pochwała dzieci aktywnie biorących udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.