Numer: 3770
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W kąciku przyrody - scenariusz dnia otwartego w grupie 3 - latków

CEL OGÓLNY :
Poszerzenie wiadomości na temat przyrody i jej znaczenia w życiu codziennym

CELE OPERACYJNE;

•Doskonali umiejętności wypowiadania się na podany temat,
•Poszerza informacje n/t przyrody
•Rozwijanie poczucie rytmu
•Potrafi wykonać powierzone zadania.
•Nazywa poszczególne kolory
•Aktywizuje uwagę i myślenie

METODY PRACY:

SŁOWNA: opis, rozmowa,

CZYNNA: zadania do wykonania

FORMY ORGANIZACYJNE: praca indywidualna , z całą grupą,

POMOCE DYDAKTYCZNE: gazetka , płyta CD, nasiona rzeżuchy, tacki, słoiki, cebula, marchew, tamburyno, kwiaty z papieru

PRZEBIEG:

1. Powitanie grupy piosenką „Wesołe przedszkole”

2.Rozmowa przy gazetce tematycznej w ogrodzie
- oglądanie poszczególnych etapów sadzenia roślin
- nazywanie poszczególnych części
- pogadanka na temat dlaczego powinniśmy je jeść?

3. Zabawa muzyczna „ Deszczyk” klanza

Czary mary ,czary mary, czary mary ,łu x 2
Hokuspokus, kysz, kysz x2
Abrakadabra ,abrakadabra, abrakadabra.
Hokuspokus, kysz, kysz x2
Abrakadabra, abrakadabra, abrakadabra.

4. Zabawa dydaktyczna „Wietrzyk psotnik”

- wiatr porozrzucał kwiaty po łące dzieci zbierają je łączą w całość i nazywają poszczególne kolory.

5. Rozwiązywanie zagadek tematycznych;

Kolorowe, pachnące
W ogrodzie czy na łące
Chętnie je zbieramy
Na bukiet dla mamy (kwiaty)

Wyciśnie z oczu słoną kropelkę? (cebula)

Dobra gotowana i dobra surowa
Choć nie pomarańcza, jest pomarańczowa
(marchew)

Latem w ogrodzie wyrósł zielony
A zimą w beczce będzie kiszony
(ogórek)

Z soczystych liści złożona
Okrągła głowa zielona
(kapusta)

Ma okrągły brzuszek i ogonek mały
Będzie z niego na obiad barszczyk doskonały
(burak)

Ładnie pachnie żółta skórka
Kwaśny mają smak
Zawierają witaminy, wiemy, że to..
(cytryny)

Czerwone pachnące słonkiem malowane
Przyniosę ich z lasu w lecie cały dzbanek
(maliny)

Wszyscy o niej mówią
Że kwiatów królowa
Bywa pąsowa, biała i różowa
(róża)

Ma kształt żarówki,
lecz wcale nie świeci.
Gdy jest dojrzała,
zjadają ją dzieci.
(gruszka)

Jesienią w sadzie się rumieni.
Zerwane kupisz na straganie.
Zabierz jedno do szkoły.
Zjesz je na drugie śniadanie.
(jabłka)

Skórka fioletowa,
a miąższ pod nią złoty.
Smakuje wybornie
wszyscy wiedzą o tym.
(śliwka)

6.Zabawa ruchowo-naśladowcza: Abrakadabra

Zamknijcie oczy posłuchajcie zaklęcia:

♥ Abrakadabra ,już słonko świeci w szybkie jaskółki zmieniają się dzieci.
♥ Abrakadabra , ciepło już mamy, na jednej nodze stają bociany.
♥ Abrakadabra, kwiaty zakwitają , małe wróbelki skaczą i ćwierkają.
♥ Abrakadabra , ptaki śpiewają i wszystkie dzieci na dywanie siadają.
♥ Zamykamy oczy, ręce na kolana i cała grupa jest odczarowana.

7. Praca przy stolikach
- kolorowanie bulwy cebuli na żółto
- wyklejanie natki kulkami zielonej bibułki.

8.Porządkowanie stanowisk pracy.
9.Zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.