Numer: 37670
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jak powstaje rzeźba? - spotkanie z rzeźbiarzem. Scenariusz zajęć wychowawczo-dydaktycznych

Scenariusz zajęć wychowawczo- dydaktycznych
dla grupy dzieci 5-6 letnich
Data : 06.12.2017
Placówka : Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Wieliczce
Grupa : III
Prowadząca : M . Zawadzka

Temat kompleksowy : " Wieliczka w rzeźbie i malarstwie "
Temat dnia : " Jak powstaje rzeźba ? "

Cel ogólny :
-Rozwijanie zainteresowań plastycznych
- Kształcenie umiejętności odbioru wytworów rzeźbiarza
Cele szczegółowe :
- dz. rozróżnia materiały takie jak drewno , kamień masa solna
- dz. poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące tworzenia rzeźby
-dz. poznaje nazwy przyborów rzeźbiarza
- dz. wypowiada sie na temat sztuki
- dz. eksperymentuje własnym ciałem tworząc żywą rzeźbę
- dz. tworzy własne rzeźby inspirując się zbliżającymi świętami .
Środki dydaktyczne : wiersz D. Gellner , płyta z podkładem muzycznym do zabaw ruchowych, narzędzia rzeźbiarza , gotowe rzeźby autorstwa p Dubiel ,masa solna.

Przebieg :

1.Powitanie Gościa
2. Wysłuchanie wiersza D. Gellner " Drewniane rzeźby "
3. Burza mózgów - snucie domysłów czym zajmuje się nasz Gość ?
4.zabawa ruchowa z elem. dramy " Jestem rzeźbą "
5. Pogadanka na temat " Jak powstaje rzeźba "
6. Oglądanie prac pana Dubiel
7. Zabawa dydaktyczna " Narzędzia rzeźbiarza "
8. Zabawa ruchowa " jaką jestem rzeźbą ? "
9. Obserwowanie pracy twórczej rzeźbiarza
10.Dzieci tworzą własne rzeźby z masy solnej

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.