Numer: 37665
Przesłano:
Dział: Języki obce

Podróżowanie: na dworcu kolejowym i w hotelu. Konspekt lekcji otwartej z języka angielskiego

Konspekt lekcji otwartej z języka angielskiego
Klasa: VII
Temat: Podróżowanie: na dworcu kolejowym i w hotelu.
CEL GŁÓWNY:
- uczeń potrafi komunikować się w języku obcym, odnosząc się do wysłuchanego i przeczytanego tekstu

CELE OPERACYJNE:
Uczeń:
- zna i powtarza słownictwo poznane wcześniej związane z podróżowaniem i środkami transportu
- kategoryzuje poznane słownictwo
- rozumie główny sens tekstu słuchanego na temat podróżowania
- wyszukuje proste informacje szczegółowe w usłyszanym tekście
- rozumie główny sens tekstu słuchanego i czytanego na temat podróżowania
- tworzy dialogi dotyczące różnych sytuacji w trakcie podróży
- czyta z podziałem na role dialog i umie go przetłumaczyć
- potrafi współpracować w grupie
- rozumie proste polecenia i właściwie na nie reaguje

METODY:
- aktywizujące
- komunikacyjna

FORMY PRACY:
- praca indywidualna, praca w parach

POMOCE DYDAKTYCZNE:
Tablica interaktywna, zeszyt, podręcznik English Class B1, ćwiczenia, przykładowe dialogi dotyczące przebywania w hotelu ( załącznik 1), kartki do wylosowania sytuacji ( np. jesteś w hotelu, chcesz zamówić pokój pojedynczy na dwie noce, płacisz gotówką itp.)

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Czynności organizacyjne:
I. Powitanie.
II. Przedstawienie celu lekcji.

2. Faza wstępna:
III. Powtórzenie poznanego wcześniej słownictwa- rozgrzewka językowa.
Uczniowie utrwalają poznane na poprzednich lekcjach środki transportu - rozgrzewka typu "Łańcuszek"( uczniowie wybierają siebie zadając wyrażenia, tworząc łańcuszek), typy wakacji-zadanie z aplikacji Quizlet (https://quizlet.com/247110919/level-b1-lesson-61-types-of-holidays-wyjazdy-wakacyjne-flash-cards/), wykonanie zadania 6 str. 73 w podręczniku – dopasowywanie słownictwa do zadania, określonego typu wakacji.

3. Faza właściwa:
IV. Słuchanie nagrania dialogów ze zrozumieniem
- Uczniowie wysłuchują nagrania dialogów – zadanie 5 str. 73, dopasowując dialogi do typów wakacji, odpowiedzi zapisują w zeszycie;
V. Tworzenie własnych dialogów
Uczniowie losują wybraną sytuacje, a następnie w parach przygotowują dialogi związane z podróżowaniem ( 6 min.) Nauczyciel wyznacza czas i po jego upływie wybrani uczniowie prezentują dialogi ( 10 min).
VI. Wykonanie zadania – czytanie tekstu
- Prezentacja/omówienie słownictwa z ćwiczenia 7 str. 73, w razie potrzeby wyszukują słownictwo w słowniku online – facility.
- Uczniowie czytają po kolei tekst z lukami, uzupełniając zdania i tłumacząc je,

4. Faza końcowa:
VII. Podsumowanie
- Nauczyciel zadaje pracę domową zd 9 str. 73, słownictwo ndo przetłumaczenia ( guidebook, torch, suitcase)– str. 64 ( cała)- 65 – Ćw. 5, 6, 7.
- Uczniowie podsumowują lekcje „ Dzisiaj na lekcji nauczyłem się...”
- Nauczyciel dziękuje za lekcję i żegna się z uczniami.

Załącznik 1.
At the hotel
1. Good evening. Can I help you?
2. Yes, please. I'd like a room for the night.
1. Would you like a single room, or a double room?
2. A single room, please. How much is the room?
1. It's $55 per night.
2. Can I pay by credit card?
1. Certainly. We take Visa, Master Card and American Express. Could you fill in this form, please?
1. Do you need my passport number? No, just an address and your signature.
1. (fills out the form) Here you are.
2. Here's your key. Your room number is 212.
2. Thank you.
1. Thank you. If you need anything, dial 0 for the reception area. Have a good stay!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Mike: I'd like a room for two people, for three nights please.
Hotel Receptionist: Ok, I just need you to fill in this form please.
Hotel Receptionist: Do you want breakfast?
Mike: Yes, please.
Hotel Receptionist: Breakfast is from 7 to 10 each morning in the dining room. Here is your key. Your room number is 345, on the third floor. Enjoy your stay.
Mike: Thank you.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Lisa: I'd like a room please.
Hotel Receptionist: Do you have a reservation?
Lisa: No, I don't.
Hotel Receptionist: How many nights?
Lisa: Two nights, please.
Hotel Receptionist: For two people?
Lisa: Yes.
Hotel Receptionist: Do you want breakfast?
Lisa: No, thank you.
Hotel Receptionist: Ok, that will be $210. Do you want to pay now, or when you check out?
Lisa: I'll pay now.
Hotel Receptionist: Can you fill this in, and sign here please.
Hotel Receptionist: Thank you. Here is your receipt and your key. You are in room 231, on the second floor.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Mike: I'd like to check out please.
Hotel Receptionist: What room number?
Mike: 231.
Hotel Receptionist: That's $250 please.
Mike pays the hotel receptionist.
Hotel Receptionist: Thank you. Sign here please. Have a good journey.
Mike: Thank you.

Additional vocabulary
check in/out
in cash
double bed /twin beds
king size bed
Bed and Breakfast
book
hostel
motel
rate
room service
view
suite
AC
balcony
toiletries

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.