X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 37446
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Nasze zabawki. Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3-letnich

„Nasze zabawki”
Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3- letnich

Opracowała i przeprowadziła: Anna Kowalska
Data: 24.10.2016 r.

Cele ogólne:
- Rozwijanie mowy i myślenia;
- Doskonalenie sprawności manualnych.

Cele operacyjne:
Dziecko:
- Próbuje rozpoznać wybraną zabawkę za pomocą zmysłu dotyku oraz nazywa ją;
- Reaguje na umowne sygnały oraz przestrzega ustalonych reguł zabawy ;
- Naśladuje ruchem zabawki;
- Próbuje dzielić na sylaby nazwy zabawek;
- Dorysowywuje brakujące części zabawki.

Metody pracy:
• słowna - instrukcje, wyjaśnienia
• czynna - działań praktycznych, zadań stawianych do wykonania
• percepcyjna – obserwacja, pokaz

Formy pracy:
• zbiorowa
• indywidualna

Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyty CD z muzyką, worek, zabawki, karty pracy, ołówki, kredki świecowe.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie z piosenką „Całuski”.
Dzieci stoją w kole, śpiewają piosenkę i naśladują ruchy nauczyciela.

2. „Czarodziejski worek” – zabawa dydaktyczna. Nauczyciel wrzuca do worka kilka zabawek np. misia, lalę, autko itp., tak aby nikt ich nie widział. Później prosi wybrane dziecko, by delikatnie włożyło rękę do worka i nie patrząc rozpoznało po dotyku zabawkę i nazwało ją.

3. „Jestem...” – zabawa ruchowa. Dzieci poruszają się w rytm melodii. Na przerwę
w muzyce dzieci naśladują różne zabawki:
* pajacyki (skaczą w miejscu, rozkładają ręce i nogi jak pajacyk)
* lalki (stają w rozkroku, rozkładają ręce i kiwają głowami)
* piłeczki (skaczą obunóż w miejscu)
* samochody (naśladują samochody)
* misie (poruszają się na czworakach)

4. „Zabawki” – zabawa. Rytmiczny podział na sylaby nazw zabawek.

5. „Co zginęło?” – nauczyciel układa zabawki na dywanie. Prosi dzieci, aby powtórzyły ich nazwy. Potem mówi: „Zamknijcie oczy”. Kiedy dzieci mają zamknięte oczy, nauczyciel zabiera jedną zabawkę. Prosi i pyta: „Otwórzcie oczy, co zginęło?”. Dzieci zgadują, czego brakuje. Zabawę powtarzamy kilkakrotnie.

6. „Zepsuty miś”- zabawa plastyczna. Dzieci siadają do stolików, gdzie otrzymują kartę pracy przedstawiającą misia z brakującymi elementami (brak ucha, oka, ręki, nogi). Każde
z nich samodzielnie dorysowuje ołówkiem brakujące części zabawki, a następnie koloruje obrazek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.