X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 37445
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mój przyjaciel - Miś Uszatek

„MÓJ PRZYJACIEL – MIŚ USZATEK”
Scenariusz zajęć dla dzieci 3- letnich
przeprowadzonych w dniu 23.11.2016 r.

Opracowała i przeprowadziła: Anna Kowalska

Cele ogólne:
• Kształtowanie umiejętności przeliczania, porównywania liczebności zbiorów, segregowania według określonej cechy
• Aktywizowanie mowy i myślenia

Cele operacyjne:
DZIECKO:
• Próbuje zapamiętać oraz rozpoznawać misia Uszatka po jego charakterystycznych cechach
• Doskonali umiejętności matematyczne: liczenie, porównywanie liczebności zbiorów, segregowanie wg określonej cechy
• Zapina klamerkami do bielizny bluzki z papieru od najmniejszej do największej i na odwrót
• Naśladuje określone ruchy
• Układa misia z kółek według wzoru

Metody pracy:
• słowna - instrukcje, objaśnienia
• czynna - działań praktycznych, zadań stawianych do wykonania
• percepcyjna – obserwacja, pokaz

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa

Pomoce: płyty CD z nagraniami, ilustracje przedstawiające misia Uszatka oraz misie – bohaterów bajek, obręcze, klamerki do bielizny, sznurek, papierowe bluzki z wizerunkiem misia Uszatka, papierowe talerzyki, papierowe kółka różnej wielkości, klej, emblematy
z wizerunkiem misia Uszatka.

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie z wierszykiem:

Dzień dobry, dzień dobry wszyscy się witamy
Dzień dobry, dzień dobry, dobry humor mamy
Dzień dobry, dzień dobry, słonko jasno świeci
Dzień dobry, dzień dobry, witam wszystkie dzieci

2. „Piosenka Uszatka” – zagadka słuchowa:

Dzieci odgadują imię najsławniejszego pluszowego misia w Polsce po wysłuchaniu piosenki.

3. „Znajdź mnie - Uszatka” – zabawa matematyczna. Nauczyciel rozkłada kilka obrazków przedstawiających misie – bohaterów bajek. Zadaniem dzieci jest: posegregować je według określonej cechy – misie Uszatki i pozostałe misie; przeliczyć misie; porównać liczebność zbiorów.

4. „Zawieszamy pranie” - zapinanie klamerkami do bielizny na sznurku papierowych bluzek
z wizerunkiem misia Uszatka w kolejności od najmniejszej do największej i od największej
do najmniejszej.

5. „Układamy misia Uszatka” – praca plastyczna:
Dzieci układają głowę misia Uszatka z papierowych kółek różnej wielkości. Następnie naklejają je
na papierowy talerzyk.

6. „Jestem przyjacielem misia Uszatka” – na zakończenie zajęć dzieci otrzymują emblemat
z wizerunkiem misia Uszatka.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.