X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 37407
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesienna orkiestra. Scenariusz zajęcia umuzykalniającego dla dzieci 5- 6- letnich

Temat kompleksowy: Jesienna muzyka
Temat zajęcia: Jesienna orkiestra

Cele szczegółowe: dziecko
-uczestniczy w zabawach ruchowych, rytmicznych i muzycznych,
-przedstawia swoje emocje i uczucia
-wyraża swoje rozumienie świata, zjawisk, rzeczy za pomocą komunikatów pozawerbalnych : tańca, gestów, ruchu
-eksperymentuje rytmem, głosem, dźwiękami, ruchem, rozwijając swoją wyobraźnię muzyczną
-słucha i tworzy muzykę,
- porusza się przy muzyce’
-muzykuje z użyciem instrumentów oraz innych źródeł dźwięku
-dzieli wyrazy na sylaby
Metody:
- czynne,
-oglądowe,
-aktywizujące
-słowne
Formy:
-indywidualne,
-zbiorowe,
-zespołowa

Przebieg zajęcia:
1. Przywitanie przy piosence „Witam Cię”
2. Wiersz „Koncert Jerzy Kierst
Przedstawiam wam, drodzy czytelnicy
mojego przyjaciela-dyrygenta.
Kocha się on w nutach i w muzyce
i w instrumentach.

Jest chudy, wysoki jak słonecznik,
co wyrasta nad kwiaty,
ale w ręce ma czarodziejską pałeczkę,
zaklęty patyk.

Na koniuszek tej cienkiej pałeczki
patrzą muzykusy-
lecą nuty, półnuty, ósemeczki
Słuchajcie, kto ma uszy.

Tu na skrzypcach smykami dylu-dylu,
tam-na kontrabasach.
ten gruby -trutututu-dmie na w trąbę otyłą,
krętą jak kiełbasa.

Tamten-łupu-cupu-wali w kotły
po napiętej skórze
ten znów dmucha w puzon złoty
aż oczy przymrużył.

Przedstawiam wam, moi czytelnicy
muzykantów i instrumenty.
Orkiestra wróciła z objazdu z zagranicy
z przyjacielem moim-dyrygentem.

3.Rozmowa na temat wiersza :
*o kim był wiersz
* jakie instrumenty grały w orkiestrze
* jak muzyce zapisują muzykę
* Kto prowadzi orkiestrę
Słuchanie efektów dźwiękowych z płyty CD; skrzypce, gitara, werble, ksylofon, harmonia, kotły, talerze, trąbka.

4. Podział nazw instrumentów na sylaby, głoski

5. Zabawa ruchowa przy piosence „Błyskawica, grzmot”

6. Rozmowa na temat dźwięków z otoczenia, dzieci zamykają oczy i słuchają czy coś słychać. Jakie znacie przedmioty, rzeczy, które wydają dźwięki, słuchanie odgłosów.

7. Zabawa przy piosence „Jesienny deszcz”z gazetami. Dowolny taniec z gazetami, naśladowanie wiatru, deszczu

8. Wykonanie karty pracy- łączenie instrumentów z ich cieniami, skreślanie nie pasujących przedmiotów.

9. „Jesienny koncert” z wykorzystaniem zgromadzonych instrumentów przy utworze „Torreadorzy- Carmen”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.