Numer: 37213
Przesłano:
Dział: Języki obce

Czerwonym autobusem po Londynie - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć na temat zabytków Londynu

Temat: Czerwonym autobusem po Londynie.
1. Cele:
a) Cel główny: zapoznanie z zabytkami Londynu
b) Cele szczegółowe: • uświadomienie uczniom informacji, które już posiadają
• zapoznanie z zabytkami Londynu
• rozwinięcie i uzupełnienie wiedzy uczniów
• ćwiczenie umiejętności słuchania
• ćwiczenie umiejętności pracy w grupie
• zapoznanie z lapbookiem

2. Warunki techniczne:
a) Liczba uczestników: 10 -12 osób
b) Wiek uczestników: 13-15 lat
c) Czas trwania zajęć: 2x 45 minut

3. Treści przekazywane:
Zajęcia dotyczą zagadnień związanych z zabytkami i atrakcjami turystycznymi Londynu. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom i literaturze uczniowie aktywnie biorą udział w zajęciach oraz rozwijają umiejętności pracy w grupie i indywidualnej.

4. Metody nauczania:
a) Prezentacja
b) Dyskusja

5. Formy realizacji:
a) Indywidualne
b) Zbiorowe

6. Środki dydaktyczne:
a) Komputer
b) Rzutnik
c) Prezentacja multimedialna
d) Karty z pytaniami do quizu „1 z .....”
e) Karty pracy do wykonania lapbooka

7. Literatura wykorzystana do zajęć:
a) Wikipedia
b) Google grafika
c) „Londyn” wyd. Baedeker

8. Przebieg zajęć:
Wprowadzenie do tematu
Nauczyciel wita się z uczniami i mówi: Dziś odkryjemy zabytki Londynu i w naszą wirtualną podróż wybierzemy się czerwonym autobusem. Na początek powiedzcie mi co wiecie na temat Londynu. Uczniowie odpowiadają i dzielą się swoją wiedzą. Nauczyciel mówi dalej: Widzę, że dużo wiecie. Teraz spójrzcie na slajd i powiedzcie które z londyńskich obiektów rozpoznajecie na tablicy. Uczniowie odpowiadają. Dobrze, teraz ja przybliżę Wam kilka charakterystycznych budynków i miejsc, które warto zobaczyć w Londynie. Nauczyciel kolejno prezentuje slajdy i opisuje je.

Ćwiczenie 1: Gra 1 z .... (np.10)
Uczniowie odliczają numery i zapamiętują je. Następnie wywołują się po numerach a nauczyciel zadaje pytania. Osoba podająca prawidłową odpowiedź podaje numer kolejnego ucznia, który będzie odpowiadać na pytania. Jeśli odpowiedź jest błędna to ten sam uczeń, który wcześniej wywoływał do odpowiedzi podaje kolejną osobę dla której będzie pytanie. Każdy uczestnik ma dwie szanse, jeśli nie odpowie na dwa pytania to odpada z gry. Wygranym jest ta osoba, która dotrwa do końca.
Przykładowe pytania: Załącznik nr 1

Następnie nauczyciel przybliża uczniom nową formę książki jaką jest lapbook oraz pokazuje przykładowe lapbooki.

Ćwiczenie 2: Lapbook o Londynie
Nauczyciel prosi aby uczniowie dobrali się w grupy 3-4 osobowe. Następnie każda grupa otrzymuje lapbooka i przygotowuje do niego wkładki. Kolejną czynnością jest uzupełnienie lapbooków o zdjęcia i fakty związane z atrakcjami turystycznymi w Londynie. Na koniec reprezentant grupy opisuje londyński przewodnik w formie lapbooka.

Podsumowanie zajęć.
Nauczyciel dziękuje uczniom za zaangażowanie, a wykonane prace wystawia na półce.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.