Numer: 37187
Przesłano:
Dział: Języki obce

Magiczny Elf - praca z opowiadaniem. Scenariusz lekcji języka angielskiego

Prowadzący : Małgorzata Gracz
Data: 11.09. 2017
Klasa: II
Temat: „The magic Elf” – „Magiczny Elf”- praca z opowiadaniem

Cele:
-wysłuchanie historyjki w celu ogólnego zrozumienia,
-Reagowanie na rymowanki zawarte w historyjce,
-Utrwalenie poznanego słownictwa „Moje zabawki”

Pomoce dydaktyczne:
Podręcznik „Bugs World 1” Carol Read Ana Soberon, Macmillan
CD do podręcznika.
Karty obrazkowe do demonstracji słownictwa (zabawki) i do historyjki 2,

Forma pracy:
- indywidualne lub chóralne próby powtarzania słownictwa,
- praca w grupie i indywidualna

Przebieg lekcji
1.Przywitanie klasy i śpiewanie piosenki : „Hello song”, przywitanie się ze stworzonkami za pomocą własnoręcznie wykonanej kostki przedstawiających bohaterów kursu (dzieci pracują indywidualnie : Hello, Lucy the ladybird)
2.Rozgrzewka językowa n-l realizuje jeden z pomysłów na powtarzajace się sytuacje lekcyjne np.: n-l mówi rytmicznie a dzieci wykonują polecenie „Point to the window! Point to the board!), dzieci zadaja sobie nawzajem pytania How are you? What’s your name?: ,
3.Nauczyciel prosi o otwarcie książki na str.13 – dzieci patrząc na obrazek śpiewają piosenkę „ The toy song”, śpiewając piosenkę po raz drugi naśladują gestami poszczególne zabawki gestami (tak jak n-l).
4.Rymowanka „What’s my word?”- dzieci wymieniają poszczególne zabawki śpiewając
5.Dzieci zgadują wydarzenia w historyjce w języku polskim- str.14
6.Wysłuchanie historyjki - pt: „The magic Elf” (nauczyciel opowiada za pomocą kart obrazkowych do historyjki 2), nauczyciel pyta czy dzieci zapamiętały jakieś słówka w języku angielskim i pyta dzieci czy podobało się opowiadanie (Do you like the story?)
8.Nauczyciel zadaje pytania do poszczególnych obrazków (pokazując za każdym razem jedną dużą kartę obrazkową do historyjki), następnie wyjaśnia niejasne zwroty,
9.Pobawmy się w Tripilee!, nauczyciel wypowiada zaklęcie Elfa jednocześnie pokazując gestami - Dzieci wstają i robią to samo co n-l, wypowiadając zaklęcie.
10.Praca domowa str. 16, ponumerować zabawki w takiej kolejności w jakiej występują one w opowiadaniu i narysować, narysuj ulubioną zabawkę.
11.Piosenka na pożegnanie, żegnamy się za pomocą kostki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.