X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 37172
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ruch to zdrowie. Scenariusz zajęć

CEL OGÓLNY:
– doskonalenie sprawności ruchowej poprzez zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne

CELE SZCZEGÓŁOWE:
Dziecko:
–potrafi samodzielnie przebrać się w strój gimnastyczny
–zna zasady bezpieczeństwa
– wykonuje ćwiczenia zgodnie z instrukcją słowną i praktyczną nauczycielki
–porusza się bezpiecznie
–wykonuje ćwiczenia z chustką

METODY:
- osobisty przykład nauczyciela, działań praktycznych, objaśnienia i instrukcje

FORMY:
- zbiorowa
- indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
– chustka szyfonowa

Przebieg zajęć

• Strój gimnastyczny – przebieranie się w strój gimnastyczny.
• Zbiórka w kole – przywitanie dzieci. Rozgrzewka.
• Zabawa orientacyjno – porządkowa „Ukryte dzieci.” Dzieci biegają po sali w rytmie tamburynu na przerwę w grze przykucają i nakrywają się chustką, na kolejne granie tamburynu dzieci wracają do ruchu.
• Ćwiczenia tułowia „Dotknij chustki.” Dzieci układają chustki przed sobą na podłodze i stają przed nimi w niewielkim rozkroku; wykonują skłon w przód, starając się dotknąć rękami środka chustki; następnie prostują się i klaszczą dwa razy nad głowami.
• Ćwiczenie mięśni grzbietu „Wędrująca chustka.” Dzieci w siadzie klęcznym, chustki mają rozciągnięte za rogi jak wstążki, położone tuż przy kolanach. Odsuwają chustki obiema rękami jak najdalej w przód z jednoczesnym skłonem tułowia, a następnie ponownie przesuwają je do kolan.
• Zabawa na czworakach „Chowamy się.” Dzieci poruszają się na czworakach wokół chustek położonych na podłodze; na sygnał jak najszybciej nakrywają się chustkami – chowają się, aby nie było ich widać.
• Ćwiczenia równowagi „Utrzymujemy równowagę.” Dzieci stoją na jednej nodze, drugą, zgiętą w kolanie pod kątem prostym, podnoszą w górę. Wieszają chustkę na zgiętej nodze i przenoszą ramiona w bok, wytrzymując przez chwilę pozycje równoważną. Wykonanie ćwiczenia na drugiej nodze.
• Zabawa bieżna „Odszukaj swoją chustę.” Dzieci rozkładają chustki na podłodze; biegają pomiędzy nimi w rytm tamburynu. Podczas przerwy w grze jak najszybciej odszukują swoją chustkę i siadają w siadzie skrzyżnym na niej.
• Skoki „Przez chustkę.” Dzieci układają chustki przed sobą na podłodze. Na polecenie nauczyciela przeskakują przez nie do przodu i do tyłu, najpierw wolno, potem szybciej.
• Zabawa „Kto szybciej dookoła.” Dzieci ustawione w dużym kole, przed każdym leży na ziemi chustka. W środku stoi nauczycielka i trzyma w ręku przybory w tych samych kolorach. Gdy prowadząca podniesie w górę np.; czerwoną chustkę, to dzieci przed którymi leży czerwona chustka, wybiegają na zewnątrz koła i wszystkie biegną w jednym kierunku okrążają koło. Każde stara się jak najszybciej wrócić na swoje miejsce.
• Ćwiczenia stóp w siadzie prostym podpartym „Sprytne stopy.” Dzieci chwytają chustkę palcami jednej stopy i przekładają przez drugą i odwrotnie.
• Ćwiczenia oddechowe „Falująca chustka.” Dzieci trzymają rozłożone chustki w rękach, dmuchają na nie delikatnie lub mocno, obserwując, jaki sposób się poruszają. Nabieranie powietrza nosem, a wydychanie ustami.
• Zakończenie – zbiórka w dwuszeregu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.