X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 3715
Przesłano:

Scenariusz zajęć z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej - Katalog rzeczowy

Scenariusz zajęć z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej przeprowadzonych w Szkole Podstawowej w Radzikach Dużych

Temat zajęć: Katalog rzeczowy

Cele zajęć:
Po zajęciach uczeń powinien wiedzieć:
– jak zbudowany jest katalog rzeczowy,
– jak należy się nim posługiwać,
– co to jest UKD i do czego służy,
– czym różni się katalog rzeczowy od alfabetycznego.
Po zajęciach uczeń powinien umieć:
– korzystać z katalogu rzeczowego.

Pomoce dydaktyczne: katalog rzeczowy, plansze z podziałem UKD, plansza z hasłem „Katalog rzeczowy”

Tok zajęć:

1. Przypomnienie wiadomości o katalogu alfabetycznym; uczniowie odszukują karty katalogowe w tym katalogu.

2. Przybliżenie uczniom wiadomości o katalogu rzeczowym; wykorzystanie planszy z podziałem UKD i informacjami o tym katalogu.

3. Wyszukiwanie wybranych pozycji w katalogu rzeczowym.

4. Rozmowa z uczniami o różnicy między dwoma katalogami.

5. Podsumowanie zajęć i wypełnienie karty pracy.
Zastanów się i udziel prawidłowych odpowiedzi (praca w grupach):

*Najważniejszą cechą katalogu rzeczowego jest ułożenie kart według:
– nazwisk autorów,
– podziału tematycznego,
– tytułów książek.
*Znalezienie książki na temat sportu ułatwi ci przede wszystkim:
– podręcznik szkolny,
– spis lektur,
– katalog rzeczowy.
*W znalezieniu dowolnej książki Lucy Maund Montgomery pomoże ci:
– wykaz lektur,
– katalog alfabetyczny,
– katalog rzeczowy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.