X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 36812
Przesłano:

Bezpieczne ferie. Scenariusz zajęć

Temat: Bezpieczne ferie zimowe. Ćwiczenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Utrwalenie umiejętności szeregowania liczb. Przypomnienie zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Zwiększanie zasobu wiedzy ogólnej i słownictwa dotyczącego zimy i zimowych ubrań. Ćwiczenia w praktycznym zastosowaniu elementów odzieży.

Cele ogólne:
- zwiększenie wiedzy ogólnej i zasobu słownictwa,
- utrwalenie poznanych ilustracji PCS związanych z zimą,
- rozwijanie zdolności myślenia logicznego,
- doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,
- utrwalenie umiejętności syntezy sylabowej wyrazów,
- usprawnianie małej i dużej motoryki.

Cele operacyjne – Uczniowie:
- będą właściwie stosować poznane ilustracje PCS,
- ułożą ciąg liczb w rosnącej kolejności,
- dokonają syntezy sylabowej i odczytają hasło,
- będą uważnie słuchać tekstu czytanego przez nauczyciela,
- właściwie ocenią postępowanie bohatera tekstu,
- określą zachowania bezpieczne i niebezpieczne podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie,
- określą elementy garderoby, które zakładamy zimą,
- będą potrafili samodzielnie założyć wybrane elementy stroju,
- odpowiedzą na zagadki czytane przez nauczyciela oraz wskażą odpowiednie ilustracje.
Metody pracy: słowne (pogadanka, praca z tekstem), oglądowe (pokaz, obserwacja), praktycznego działania.

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.

Środki dydaktyczne: opowiadanie „Kulig”, ilustracje PCS dotyczące zimy, rozsypanka sylabowa „Bezpieczne ferie”, lizaki z napisami „TAK” i „NIE”, ilustracje, karty pracy, zagadki, ubrania (szaliki, rękawiczki, czapki).

Przebieg zajęć:
1. Część organizacyjna:
- Powitanie uczniów. Określenie pory roku, miesiąca, dnia tygodnia oraz obecności uczniów za pomocą etykiet.
2. Wprowadzenie do tematu:
- Określenie tematu zajęć poprzez ułożenie na tablicy gwiazdek z liczbami w ciągu rosnącym oraz odczytanie hasła z sylab – „Bezpieczne ferie”.
3. Część właściwa:
- Słuchanie opowiadania „Kulig”. Odpowiadanie na pytania nauczyciela dotyczące tekstu. Pogadanka nauczyciela nt. zasad zachowania się podczas zabaw zimowych;
- Aktywna praca z tekstem – ćwiczenie (lizaki z napisem „ TAK”, „ NIE”) – ocena zdań przez uczniów – pokazanie przy zabawie bezpiecznej zielonego lizaka z napisem „TAK”, a tam gdzie dzieci narażone są na wypadek lub przeziębienie czerwonego z napisem „NIE”;
- Oglądanie ilustracji przedstawiających różne zachowania dzieci podczas zabawy na śniegu i lodzie. Przyklejanie zielonych lub czerwonych buziek przy poszczególnych obrazkach;
- Kolorowanie wybranych elementów garderoby, które zakładamy w okresie zimowym.
4. Część końcowa zajęć:
- Odpowiadanie na zagadki czytane przez nauczyciela. Wskazywanie ilustracji lub przedmiotów przedstawiających rozwiązania zagadek;
- Ćwiczenia w samodzielnym zakładaniu elementów garderoby;
- Czynności porządkowe.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.