X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 36095
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mamo, tato bawimy się z misiem - scenariusz zajęcia otwartego

Temat: „Mamo, tato bawimy się z misiem”

CELE DYDAKTYCZNE/OGÓLNE:
- stworzenie rodzicom możliwości obserwacji dziecka i nabytych przez niego umiejętności podczas publicznych wystąpień.
-kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych
-rozwijanie aktywnej postawy w czasie zajęć,
- kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek;
- rozwijanie wszechstronnej aktywności dziecka poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, dotykowych, wzrokowych
– kształtowanie poczucia konieczności szanowania zabawek
– rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

CELE SZCZEGÓŁOWE:
Dziecko:
– śpiewa piosenki zaproponowane przez nauczyciela
– wypowiada się na temat swojego misia
– porównuje misie uwzględniając różne kryteria
– wykonuje polecenia nauczyciela
– sprząta swoje miejsce pracy

METODY PRACY
- słowna
- oglądowa
- zadań stawianych do wykonania

FORMY PRACY
- zbiorowa, indywidualna
- w parach, rodzic-dziecko

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
misie, płyty, odtwarzacz CD, kredki, szablon misia,

PRZEBIEG
1. Powitanie
Nauczycielka wita dzieci słowami:
Dzień dobry! Czy wiecie, jaki dziś dzień? Kto ma swoje święto? Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tak, tak, a dzisiaj 25 listopada wszystkie misie mają swoje święto. Bardzo mi miło, że mogę Was gościć w Krainie Pluszowych Misiów. Z tej właśnie okazji prosiłam, aby każde z was przyniosło dziś do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia.

2. Podróż do Krainy Pluszowych Misiów.
Wybierzemy się dzisiaj do Krainy Pluszowych Misiów. Jest to daleko, nie znamy drogi, więc przybył do nas Gość- Misiu, który nas zaprowadzi- (przedstawienie „Misia). Do Krainy Pluszowych Misiów pojedziemy pociągiem. Jedziemy (piosenka „Jedzie pociąg z daleka”)
Misie, lubią miód. Ja jestem dużym misiem, wy małymi misiami. Małe misie robią to, co duży miś.
-Misie wstają, przeciągają się... w brzuszkach mamy pusto (głaszczą się po brzuchach) i mruczą (mrrr... mrrr...)
- tam na drzewie (gest w górę) jest miód
-wchodzimy na drzewo (stojąc w miejscu naśladują wdrapywanie się na drzewo)
-sięgamy łapą po miód (wyciągają rękę, nabierają na niby miód i wkładają do buzi)
- dobry miód (mruczą, mlaskają, oblizują usta)
- a tu przyleciała pszczoła i bzyczy (bzzzzzz...)
-może użądlić (misie machają łapami)
- trach, spadają z drzewa (siadają na podłodze)
-w brzuszku pełno (klepią sie po brzuchu)
- idziemy spać (ziewają, przeciągają się, kładą na ziemi i udają że śpią).

3. Zabawa ruchowa przy piosence: Skacze miś

4. Portret misia - rodzice
Zadanie polega na tym, aby jedna osoba z zasłoniętymi oczami i narysowała portret misia. Po zakończeniu zadania prezentujemy prace wszystkim dzieciom.

5. Ułóż misiowe puzzle– ćwiczenie spostrzegawczości wzrokowej (praca w parach)
Dzieci w parach otrzymują ilustracje różnych znanych misiów (Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Koralgol, Miś Yoggi). Ilustracje pocięte są na kilka elementów. Zadanie dzieci polega na ułożeniu całości z części.

6. Niekompletny miś – praca plastyczna

7. Zabawa ruchowa przy muzyce: Czy chudzi, czy grubi

8. „Rzeczka”– masaż relaksacyjny
Tutaj płynie rzeczka,
Na rzeczce jest kładeczka
Po kładeczce przeszła pani na szpileczkach.
Za nią przeszły wielkie słonie
I przebiegły konie.
Przeleciała szczypaweczka
Zaświeciły dwa słoneczka.
Spadł drobniutki deszczyk.
Czy przeszedł cię dreszczyk.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.