Scenariusz lekcji dla nauczyciela stażysty
Szkoła Podstawowa nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
Data: 14.12.2017
Autor: Daria Madej Rodzaj zajęć : Zajęcia zintegrowane (ed. polonistyczna, społeczna) , j. angielski
Klasa 2c
Temat bloku lekcyjnego: Poznajemy zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie.
Cele lekcji:
• Utrwalenie słownictwa w języku angielskim związanego ze świętami „Christmas is coming”
• Ćwiczenia w czytaniu ze zwróceniem uwagi na intonację i interpunkcję
• Poznanie tradycji bożonarodzeniowych w Polsce, Meksyku, Australii i Wielkiej Brytanii
• Utrwalenie akompaniamentu na rurkach muzycznych „Bum Bum” do kolędy „Lulajże Jezuniu”
• Wskazywanie na mapie świata Polski, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Australii
• Rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole
• Nauka wykonania mikołaja techniką origami
Cele w języku ucznia (kryteria sukcesu): -Wymieniam nazwy przedmiotów świątecznych w języku angielskim: stocking, Christmas, christmas tree, star, angel.
- Wiem jak obchodzą święta Bożego Narodzenia dzieci w Polsce i w Wielkiej Brytanii
-Uczę się czytać opowiadanie zwracając uwagę na intonację i znaki przystankowe
- Potrafię zagrać akompaniament na rurkach muzycznych „Bum Bum” do kolędy „Lulajże Jezuniu”
- Umiem współpracować w zespole
- Potrafię wykonać mikołaja techniką origami
Sposób podsumowania
lekcji z uwzględnieniem
celów
Podsumowanie lekcji – samoocena uczniów za pomocą karteczek przyklejanych do tablicy oznaczających zakres opanowanej umiejętności
Praca domowa: Karty ćwiczeń „Tropiciele” cz.2
Przebieg lekcji - aktywności uczniów prowadzące do osiągnięcia celów lekcji.
1. Wspólne wykonanie akompaniamentu na rurkach muzycznych „Bum Bum” do kolędy „Lulajże Jezuniu”.
2. Ćwiczenia w czytaniu ze zwróceniem uwagi na intonację i interpunkcję. Opowiadanie o świątecznych zwyczajach w różnych krajach. Podręcznik s. 82-83.
3. Wskazywanie na mapie świata Polski, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Australii.
4. Rozmowa kierowana pytaniami nauczyciela na temat zwyczajów i tradycji świątecznych w Polsce, w Australii, Meksyku.
5. Praca indywidualna-odczytywanie wyrazów wspak. Zadania w Kartach ćwiczeń s. 84.
6. Korelacja z treściami języka angielskiego. Obejrzenie filmu na temat obchodów świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii.
7. Rozmowa kierowana na temat różnic i podobieństw w świątecznych zwyczajach w Polsce i w Wielkiej Brytanii.
8. Utrwalenie słownictwa w języku angielskim związanego ze świętami: stocking, Christmas, christmas tree, star, angel.
9. Praca w parach- karta pracy w zeszytach do języka angielskiego.
10. Wykonanie mikołaja techniką origami.
11. Pracy domowa z zeszytach do edukacji polonistycznej.
Zapisz swoją refleksję na temat poznanych zwyczajów świątecznych w poznanych krajach.
12. Podsumowanie lekcji – samoocena uczniów za pomocą karteczek przyklejanych do tablicy oznaczających zakres opanowanej umiejętności w odniesieniu do Nacobezu.
Załącznik
Nacobezu
Samoocena ucznia
Wymieniam nazwy przedmiotów świątecznych w języku angielskim: stocking, Christmas, christmas tree, star, angel
Wiem jak obchodzą święta Bożego Narodzenia dzieci w Polsce i w Wielkiej Brytanii
Uczę się czytać opowiadanie zwracając uwagę na intonację i znaki przystankowe
Potrafię zagrać akompaniament na rurkach muzycznych „Bum Bum” do kolędy „Lulajże Jezuniu”
Zapamiętam położenie na mapie świata Polski i Wielkiej Brytanii
Umiem współpracować w zespole
Potrafię wykonać mikołaja techniką origami