X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 35724
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz spotkania adaptacyjnego w grupie dzieci trzyletnich

Cele:
- zmniejszenie lęku i eliminowanie stresu przed nowym i nieznanym otoczeniem;
-poznanie imion dzieci i rodziców podczas wspólnych zabaw;
- poznanie przez dzieci grupowej sali, łazienki, szatni i ogrodu przedszkolnego;
-tworzenie atmosfery radości, przyjaźni i zaufania;
-przybliżenie rodzicom form pracy z dziećmi;
Pomoce:
-płyty CD z piosenkami, płyty CD z muzyką, obrazki ilustrujące „Dzień w przedszkolu” –zabawki, krasnoludek, identyfikatory dla dzieci szablony kwiatków, przybory plastyczne- mazaki, kleje, nożyczki, arkusze zielonego, brązowego papieru, szary papier, kolorowe balony;

Metody:
-słowne;
-oglądowe;
- praktycznego działania;

Przebieg:
1. „Powitanie”
Nauczycielka wita dzieci i rodziców, rozdaje na wejściu dzieciom i rodzicom szablony w kształcie kwiatka i prosi, by rodzice napisali na nich imię swoje i dziecka, a następnie przykleili wizytówkę na ubraniu.
2. Zabawy dowolne w sali. Nauczycielki zapraszają dzieci do spontanicznych zabaw w sali. (ok. 15 min.)
3. Zaproszenie wszystkich do zabawy w kole;
-przedstawienie Krasnala Dobrotka. Przez całe wakacje w naszej sali mieszkał ktoś.... Ten ktoś okropnie się nudził. Często było mu smutno, bo nie miał się z kim bawić. Poznajcie Krasnala. Ma na imię Dobrotek. Każde z Was ma swoje imię i Krasnoludek bardzo chciałby je poznać. (Nauczycielka puszcza w koło krasnala i rodzice oraz dzieci przedstawiają się).
-zabawa orientacyjno-porządkowa „Słonko świeci-deszczyk pada” – na hasło: „Słonko świeci- wszyscy spacerują, kłaniając się spotkanym osobom, na hasło: „deszczyk pada”- dziecko biegnie do swojego rodzica i chroni się pod „parasolem”, który robi rodzic.
-zapoznanie dzieci z przebiegiem dnia w przedszkolu na podstawie przygotowanych obrazków.
-zabawy przy muzyce zgodnie z KLANZA „Mały kotek sobie śpi”, „Jadę”;
5. Przejście dzieci i rodziców do stolików. „Krasnoludkowe drzewo” -praca plastyczna; Rodzice na zielonym arkuszu odrysowują dłoń swojego dziecka, zaś na brązowym papierze stopę, następnie wycinają je, przyklejają na nich imię dziecka, a na koniec wspólnie z dziećmi przyklejają wycięte stopy i dłonie na szarym papierze formułując z nich drzewo.
6. Czynności porządkowe i higieniczne- Zapoznanie z łazienką;
7. Poznanie szatni i wyjście do ogrodu przedszkolnego.
8. Zabawy ruchowe z chustą animacyjną w ogrodzie przedszkolnym.
9. Wręczenie każdemu dziecku kolorowego balonika na pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.